Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop szervíz elrontotta a...

Laptop szervíz elrontotta a macbookom, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Novemberben elvittem a Macbookom egy márkaszervízbe, azzal a problémával, hogy melegedik.

Kértem, hogy takarítsák ki, pasztázzák újra, nézzék meg hol melegedhet még, ha esetleg melegedne. Meg is történt, viszont állításuk szerint a a pasztázás után a terhelési teszten túlmelegedett és kikapcsolt-hozzátenném, hogy a Macbook a melegedési problémáján kívül teljesen jó állapotban volt, egyébként egy 15inch 2012es Pro-ról van szó-.

Namármost mivel ehhez a kiadáshoz elvileg az apple már nem gyárt alkatrészeket és ez egy pont olyan típusu Macbook, ami elég ritka a hasznalt piacon, nem tudják beszerezni az allitasuk szerint megsült alaplapot. Az én laikus meglátasom szerint, elvittem hozzájuk egy laptopot melegedési problémával, most pedig van egy teljesen használhatatlan laptopom. A szervízdíjat nagylelkűen elengednék és visszaadnák a laptopot és keressek alkatrészt és ha megvan vigyem el hozzajuk es megcsinaljak, vagy vegyek egy donor alkatreszt es annak az árábol valahany szazalekat levasarolhatom náluk- volt az ötletük :) amibe nyilvan nem mentem bele. Most ott tartunk, hogy pénteken beszélek személyesen a szerelésért felelős úriemberrel a tovabbiakról.A kérdésem az lenne, hogy mi a teendőm, ha át szeretnének vágni? Esetleg hol tudnék panasszal élni ezzel kapcsolatban, ha nem jutunk korrekt döntésre?



2022. jan. 3. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Tehát összegezve: melegedéssel vitted be, mindent megcsináltak amit kértél, viszakaptad, és már nemis melegszik. Hol itt a hiba..? ;-P
2022. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik szeriz ez pontosan?

Aple márkaszervizből sok van. Hivatalos meg csak 4.

2022. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos már hibás volt az alaplapod, ezért melegedhetett, de még használható volt. Teljesen jó hiszeműen gondolták, h pasztázás stb megoldja - sok esetben működik is- Nyomtak rá egy terhelést és végleg feladta a szolgálatott az alaplapod, de ha nem hiszed, akkor vizsgáltasd ki egy másik hivatalos szakszervízben, ezután szakértői vélemény alapján tudod a reklamációdat érvényesíteni, elsőnek fogyasztóvédelem, utána polgári perben. Ennek a költsége téged terhel az elején, ha bejön akkor is csak a laptop alaplap árát kapod vissza. Nekem ez egy régi hp laptoppal volt, nem érte meg.
2022. jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. azt mondanám nekik, hogy "- Na ne már!". A javítási és jótállási jogszabályok értelmében a terméket nem adhatják vissza neked rosszabb állapotban, mint volt. Remélem megtartottad az eredeti szerviz lapot. Panasszal Békéltető Testület, aztán bíróság. Melyik szerviz volt? Megpróbálom kideríteni neked a cégvezető elérhetőségét, de nem ígérem. Privátban is megírhatod.
2022. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Írd csak nyilvánosan, nem lesz abból baj, legalább tanulunk hogy hova nem kell vinni.

Az meg milyen duma hogy keress te alkatrészt? :D

Keressenek alkatrészt ők.

2022. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
85%
A szerviz vállalta, hogy egy működő lapost ad vissza. Innentől az ő dolguk, hogy ezt hogyan oldják meg...
2022. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügy vége?
2022. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!