Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop és TV összekapcsolási...

Laptop és TV összekapcsolási probléma. "Túl nagy méret" hibaüzenet a tv-n. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Adott egy Lenovo G50 laptop, Win7 Ultimate op. rendszerrel. Össze akarom kapcsolni egy Sony Bravia KDL 32EX402 tv-vel egy HDMI kábel segítségével. A tévén a menüben kiválasztottam a HDMI1-et a jel forrásának. A gépen Windows gomb+P Másolás vagy Kiterjesztés kiválasztása. Illetve Vezérlőpult -> Képernyőfelbontás. A 2-es számmal jelölt monitor, vagyis a tv esetében meg is jelenik, hogy SONY TV, tehát fizikailag sikeres az összekapcsolás. Azonban, amikor indítanék egy képernyő megosztást, a tévén a "Túl nagy méret" üzenet jelenik meg. Próbáltam állítani a felbontást le és fel is, de semmi változás. De nem mindig engedi változtatni a felbontást. Kérdésem: mi lehet a gond? Próbáltam a tévén HDMI1-et, HDMI2-t, sőt PC módra is állítottam. Sőt, a kép arányokat is állítottam a tévén, semmi változás. Kezdek kifogyni az ötletekből. Valahol a frissítést kéne átállítanom (Hertz)? De vajon, hol? Vagy mi lehet a gond?

2022. jan. 5. 21:01
 1/6 CspCsj ***** válasza:
100%

Másik HDMI kábellel is kipróbálnám.

Párszor belefutottam, hogy egy-egy kábel nem volt jó mindegyik TV-hez.


Itt is sok minőségi problémát tapasztaltak HDMI kábeleknél:

https://www.youtube.com/watch?v=u6lx1ntNoxE

https://www.youtube.com/watch?v=XFbJD6RE4EY

2022. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A "PC jel" a D-sub csatlakozóval történő kapcsolódáshoz van.


Érthetőbben fogalmazva, VGA kábel.


A te gépeden is van csatlakozó. Ha minden kötél szakad, összedugod VGA-val.

2022. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gép által küldött felbontást és képfrisítési rátát állítsd a TV natív adataihoz (egyszerű Full HD esetén 1920*1080 60Hz)


A kábel pedig egyen megfelelő minőségű, olcsó kábel nem sokat ér.

2022. jan. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem a géped adatlapját.


2048 x 1536@85Hz (VGA).


Azért ez durva. :O

2022. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2022. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sikerült! Másik HDMI portra csatlakoztattam, és a kábel irányát is megfordítottam. Most már működik!
2022. jan. 7. 02:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!