Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet használni win-par...

Hogyan lehet használni win-parancssorban a lemezjavító alkalmazást külső merevlemezre/usb-re?

Figyelt kérdés

A problémám elég összetett! Egy HP245-G8 típusú laptopom van, amelyre egy tisztán telepítettem egy ubuntu-20.04.03-at. Veracrypt programmal egy 64GB-os pendrivot titkosítottam, de egy másolás során véletlenül kihúztam a pendrivot. Emiatt felismerhetetlenné vált a kötet: "$MFTMirr does not match $MFT (record 0).


Fórumozás során rábukkantam egy ntfsfix-ntfs-3g programra, amely elvileg segíthetett volna, de nem oldódott meg a dolog. Mivel a pendrive ntfs particiót használ, ezért csak a chkdsk program segíthet, ehhez viszont szükségem lenne egy windows-os gépre. Gondoltam jó, akkor legyen linux alól valahogy kiírom. Következett az újabb probléma, egyszerűen nem lehet felrakni! Próbáltam (belena-echter; vetoy, dd-vel, egy csomó youtube-os videót megnéztem, de mind semmitérő volt). Az ubuntu lemezképírója élből be sem tallózza az iso-t, sőt a belena is figyelmeztetett, hogy nem lesz jó. Ezt a gépet újonnan vettem, és gyárilag beleintegrálták a termékkulcsot. Nekem az a gyanúm, hogy ez csak kizárólag a win által használt media creator tools-al fog települni, ahogy azt már régen is megcsináltam vele egyszer. Ez az egy út működött.


Gondoltam jó legyen, akkor kell nekem egy virtuális gép. Igen csak, hogy a virtualbox rakoncátlankodik. Erre is ráment kb. egy teljes napom eredménytelenül. Kernel driver not installed (rc=-1908)” VirtualBox Error In Ubuntu


Szóval ott járok, hogy kellene nekem ez a chkdsk program. Ja visszatérve még annyi, hogy belena kiírta nekem elkezdte a win10 bootolását. Aztán persze megint jött a hibaüzenet, nem található illesztőprogram, amire megint egy sor fórumozás. Tovább nem enged, de van egy hibaelhárítás opció, ahol hozzáférnék a cmd-hez win alatt. Ha innen parancssorból meg tudnám kreálni a ckhdsk-t, úgy hogy az a pendriv-ot checkolja, és javítja akkor lehet megoldódna a problémám.


Elvileg itt van egy válaszlehetőség, pekhes vagyok szerintem mert nekem ezen csak usb3-port van abból is két db. Ez az egész persze csak azért van, hogy a pendriv-ot hátha meg tudnám javítani, mert rajta van kb. egy teljes hét munkája, amit tudok pótolni de azért nem lenne örömteli.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


A kérdés, hogyan kellene elindulni? A chkdsk progit valaki ismeri, vagy hogyan lehetne megoldani?



#windows, ubunti, virtualbox, titkosítás
2022. jan. 13. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nézted: How to Run Chkdsk in Ubuntu [link]
2022. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt grafikus felületre érti, ráadásul win vista alatt. Nekem nincs windows-om, ez a bajom. Az ntfs particiót csak chkdsk program tudná megoldani, ha egyébként igen. Ha az sem, odaveszett. Azért köszi..
2022. jan. 13. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs, rossz linket adtam: [link] :)
2022. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából már találtam egy elviekben működő megoldást. Amikor feljön a win telepítője, és természetesen nem enged tovább. Viszont a cmd-be bele tudok lépni a hibajavító módon keresztül ott kellene kiadnom a chkdsk "disk" :/f parancsot, csak az a baj ha feldugom a pendrive-ot, a másik pendrive-ot, amit javítani szeretnék nem tudom melyik betűvel fogja ellátni. Ha egyáltalán látni fogja, mert titkosított.


Ha tudnám, hogy például H köteten van akkor "chkdsk H :/f" szerintem megoldaná a problémámat. Csak látnom kellene parancssor alatt a lemezek betűjeleit.

2022. jan. 13. 16:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha adatot akarsz menteni RAW-vá vált titkosított lemezről azt felejtsd el. Időpocséklás küzdeni. Több példányban kellett volna menteni (több meghajtóra) a fontos adatokat.


Egyébként meg: HBCD PE [link] letöltöd, tartalmát rámásolod egy fat32 pendrivera (mbr 1db partícióval) és rábootolsz [link] és van windowsod egy csomó progival..

2022. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2022. jan. 13. 16:52
 7/7 A kérdező kommentje:

Megpróbátam parancssor alól. chkdsk d: /f

A fájl raw nem tudja lefuttatni a parancsot.

2022. jan. 13. 17:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!