Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be a laptop?...

Miért nem kapcsol be a laptop?(DELL)

Figyelt kérdés
Szóval van egy DELL laptopom aminek nem jó a DVD lejátszója ezért volt hozzá egy külső dvd lejátszó amit bekellett dugni a konnektorba és aztán azt összekötni a laptoppal USB-n keresztül használtuk is vele régebben és működött semmi baj eddig, és tegnap használni szerettem volna ezt a külső dvd lejátszót be is dugtam a konnektorba és ahogy bedugtam a laptop USB portjába az USB-t abban a pillanatban kikapcsolt a laptop(azt tudni kell hogy a laptop csak tápegységről megy mert nincs benne akksi) és ezután próbáltam bekapcsolni de semmi nem történik még a billentyű feletti led se villog ami szokott még akkor is ha nincs bekapcsolva csak bevan dugva a töltő, de most olyan mintha nem kapna áramot, aztán kipróbáltam egy másik töltővel mert kettő van hozzá és azzal se jó.. ellenőriztem a töltőt anyám laptopján mert ugyan olyan laptopunk van és működik szóval nem a töltő romlott el.. utána olvastam egy két helyen és azt írták zárlatos lett az alaplap de nem hiszem hogy a külső dvd lejátszó miatt zárlatos lenne mert eddig se volt vele baj meg usbn keresztül nem is tud akkora áramot felvenni hogy zárlatos legyen nem?

2022. jan. 15. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meghalt a külső DVD olvasó és a táp áramát felküldte USB-n, az meg megfőzte a laptop chipsetét. Ennek annyi, mindkettőnek.
2022. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bizony zárlatos lehet, egy USB-n keresztül is kaphat zárlatot.

Ha még nem szedtél szét laptopot nem ajánlom, mert csak nagyobb kárt okoznál, de ha igen, akkor érdemes megpróbálni teljesen áramtalanítani az alaplapot, kivenni a CMOS körből is a gombelemet, majd pár másodperc múlva visszatenni. Kicsi az esély, hogy ennyi legyen csak a hiba, de láttam már rá példát.

2022. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!