Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egyetemi hallgatóként szakmai...

Egyetemi hallgatóként szakmai gyakorlatot szerezni informatikai területen?

Figyelt kérdés

Üdv!


A kérdésem az lenne, hogy mennyire reális az egyetem mellett (első éves gazdaságinformatikus hallgató vagyok az Óbudain, második félévem következik) elhelyezkedni olyan pozícióba, ahol már a szakmámban tudnék tapasztalatot szerezni?

Úgy éreztem az első félév alatt, hogy simán belefért volna heti 20 óra a szorgalmi időszakban, úgy, hogy mellette maradt volna időm tanulni is.


Elsősorban Pythonnal lenne a legjobb, mivel azzal foglalkoztam a legtöbbet, de szívesen megtanulok egyéb nyelveket is. (C-t tanultunk, de azt inkább hagyjuk... :D)

Az angollal nincsen problémám, minimális közöm van a css-hez, html-hez, sql-hez stb, bár ezek inkább alap dolgok mint bármi ami említést érdemelne.


Akinek van ilyennel tapasztalata vagy ismer valakit aki csinált vagy próbálkozott hasonlóval az ne tartsa magában! :)


A válaszokat köszönöm!



2022. jan. 17. 19:56
A kérdező szavazást indított:
Próbáld meg!
Esélytelen..
9 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

Elírtam véletlenül csak közben olvasgattam, bocsánat.

Mérnökinformatikus lenne az a gazdaságinformatikus. :D

2022. jan. 17. 20:13
 2/6 anonim ***** válasza:
Mérnökinformatikusként csak a programozás érdekelne? Milyen szakirányt tervezel későbbre? Például hálózati és rendszermérnökként kevés programozási feladatod lesz.
2022. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsősorban erre gondoltam, csak belekóstolni, hogy milyen is a szoftverfejlesztés.


Persze ha más van arra is nyitott vagyok, de "rejtett vágyam" jobban megtanulni, megtapasztalni milyen is "élesben" egy szoftverfejlesztő munkája. Már csak kíváncsiságból is, aztán a Pythonhoz nem vagyok teljesen süsü, ezért gondoltam erre.


Persze amint írtam is, más is érdekelhet ami a szakmához kapcsolódik, nyilvánvaló, hogy az én helyzetemben még alap elvárás lehet irányomba a rugalmasság... :)

2022. jan. 17. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
A C# nem érdekel esetleg? Van cég, aki szokott keresni ilyen területre gyakornokokat.
2022. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az még kicsit kínai számomra.

Persze mondhatni alapvető dolog lesz ebben a szakmában, szóval de, mindenképp szeretném begyakorolni.


Esetleg ha nagyon gyenge vagyok belőle akkor van, hogy "betanítanak"?

Bár itthon is el tudom kezdeni tanulni, youtuberól már mindent is lehet... :)

2022. jan. 19. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az evosoft Hungary Kft. toborzott már betanítással is ilyen gyakornokokat, akiknek a végén munkát is ajánlottak.
2022. jan. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!