Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Arduino Pro Micro csak úgy...

Arduino Pro Micro csak úgy fogta magát és nem működik, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Már lehet több mint egy hónapja használok egy saját készítésű kéziféket szimulátorhoz, tökéletesen működött eddig, semmi probléma nem volt vele. Ma pedig nem reagál semmire, a Windows sem látja. A zöld led világít folyamatosan, tehát áram van, de a piros meg se nyikkan mivel a windows nem látja, így nem is csoda, de hátha segít. Semmi se változott, esetleg windows update amiről nem tudok. Zárlatot kétlem, eddig se volt gond, ügyeltem rá hogy ne érjen össze olyan aminek nem szabad, el se tudom képzelni hogy mi miatt hagyta abba a működést.

2022. jan. 21. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Pl nem tettel elég nagy ellenállást a kézifék kapcsolójara. De barmi lehet ha te csináltad miért mi nézzük meg ? Serial debugger azt látod.
2022. jan. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát az én csináltam az abban merül ki, hogy magát a szerkezetet megcsináltam, és letöltöttem egy kész programot rá. Az Arduinora pedig egyenesen rá van kötve a tolópoti, semmi más nincs rajta.
2022. jan. 23. 12:03
 3/7 anonim válasza:
Ha van multimétered, akkor a potmétert nézd meg, hogy jó-e. Esetleg töltsd fel újra a kódot (nekem néha sérül, ha valamit elcseszek / zárlat lesz). Amúgy ha van elég programozási tudásod (remélem van), akkor esetleg soros monitoron nézd meg hogy működik-e az analóg pin amire van kötve.
2022. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

void setup() {

Serial.begin(9600);

}


void loop() {

Serial.println(analogRead(IDE JÖN A PIN AMIRE KÖTÖTTED!));

}


Elvileg így a soros monitoron látnod kell hogy változik a potméter értéke. Ha jó, akkor valami a szoftverbe van. Esetleg a COM portot nézd még meg (bár az nem igazán lehet gond).

2022. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget, de mivel nem ismeri fel a windows, pontosabban észre sem veszi hogy bedugtam bármelyik portba, ezért gyakorlatilag semmit sem tudok vele kezdeni. Multiméterem nincs, de ebből kiindulva hogy észre sem veszi a windows, szerintem nem a potival lesz a baj, mert az én gondolkodásmódom szerint ha a poti lenne rossz, attól még maga az Arduino-nak működni kellene, de javíts ki ha nem így van mert egyébként fingom nincs :D


Valószínűleg az lesz hogy veszek másik Arduinot, de viszont jó lenne tudni hogy lehetne-e ezt jobban csinálni, például ahogy az #1-es említett ellenállást, lehetséges hogy kéne raknom bele? Vagy akár bármi mást pluszban a potin kívül?


Egyébként itt van a videó, ami alapján készült az egész, rajz is van benne a "bekötésről":

[link]

2022. jan. 29. 19:51
 6/7 anonim válasza:
Amúgy simán lehet hogy valahol visszamegy egyből a gnd-be az 5 volt és akkor ugye az arduino elkezd egyfolytába resetelni és a windows sem érzékeli. Simán lehet. Ha leszeded róla a potit és úgy sem működik, akkor vegyél egy új boardot ;)
2022. jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végre rászántam azt a kis időt, és kiderült hogy az usb kábel szart be. Le volt szorítva, mivel az első arduinoról letéptem az usb portot, és másodjára már rögzítettem a kábelt, nehogy megint kiszakítsam. Ezek szerint túl szoros volt. Mindenesetre köszönöm a segítséget!
2022. jan. 30. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!