Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a jövőben...

Lehetséges, hogy a jövőben korlátozva lesz, hogy egy embernek hány email címe lehet?

Figyelt kérdés

sziasztok!


Nekem jelenleg van már 4 is, különböző célokra. Az egyiket 10 évvel ezelőtt csináltam freemailre, aztán az MSN miatt egyet a hotmail-re, de a gmail is nyitottam már egyet, mert android telóm volt, nem régen egyet icloud-ra mert telót váltottam :D. Lényeg a lényeg, lehet ebből baj a jövőben? Ha nem tilt ki az email szolgáltató akkor végülis rendben vagyok, nem?


2022. márc. 24. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyit csinálsz amennyit akarsz, különböző szolgáltatók örülnek is neki hogy nagyobb a felhasználók száma
2022. márc. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Miért ne lehetne akár az összes létező szolgáltatónál egy accountod?!

Az már más kérdés lenne, ha ugyanott akarnál 10-20-at csinálni, de a legtöbb ezzel sem foglalkozna, legfeljebb szerezned kell annyi különböző sms számot, ha feltétele a regisztrációnak.

2022. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

okés köszi, nem tudtam, hogy ennyire mindegy nekik. Végülis azzal ,,fizetünk'', hogy adatokat gyűjtenek rólunk a hirdetésekhez

így azt sem bánják ha több email címe van valakinek :D

2022. márc. 24. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:

ESETLEG az lehet korlátozva, hogy egy szolgáltatónál hány címed lehet. Ezt előírhatják a felhasználási feltételek között, de még ha így is van, nem fognak vele foglalkozni, ha többször regisztrálsz.

De az, hogy valaki megszabja, hogy márpedig mindenkinek csak n darab címe lehet, az összes szolgáltatónál együttvéve, az nem életszerű. Ilyesmit legfeljebb csak diktatúrákban lehetne bevezetni, de ott sincs sok értelme.


"így azt sem bánják ha több email címe van valakinek :D"

A Google némileg azért korlátozza, ha úgy észleli, hogy egy személy akar több címet csinálni, akkor már SMS-azonosításhoz köti, és egy számról egy év alatt csak három fiók aktiválható. De egzaktul ott sincs leírva, hogy hány fiókod lehet. Oké, hogy több fiókkal több erőforrásukat is használod, de egy Google kaliberű vállalatnál ez elenyésző többletteher. A jó hírnév sokkal többet hoz a konyhára. Ezért nem is törlik x hónap után az inaktív fiókokat sem. (Bár e tekintetben kicsit beszigorítottak, elméletileg egy lv inaktivitás után törölHETik azt.)

2022. márc. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem 91 van, engem előbb kapnak majd el nyugi
2022. márc. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 Ennek utánakérdeztem már a Google support-tól, azt írták, hogy nincs korlátozva. (Azt nem írták persze, hogyha a telefonszám miatt nem tud valaki regisztrálni, akkor végülis mégis csak korlátva van egy szinten) Egy telószámról 4 regisztrációt, vagy megerősítést engednek, és 1 device-ról szintén 4-et engednek, az időkeretet nem árulták el, de 3-6-12 hónap után érdemes lehet próbálkozni ha valaki még többet akarna. (Tárhely miatt valószínűleg sokan akarnak sok fiókot)


#6 Protonmail-nél van emailed? :D

2022. márc. 25. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!