Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vettem egy macbookot, de...

Janicsuhran kérdése:

Vettem egy macbookot, de nagyon meggyűlöltem a macOS-t. Lehet-e ingyenesen windows 10et telepíteni rá úgy hogy rendesen tudjak vele dolgozni, egy normalis egérrel nem ezzel sz@r touchpaddal?

Figyelt kérdés

Iphonom van már rég óta, ami a legjobb telefon a világon a számomra. Ez alapján döntöttem úgy, hogy veszek

egy macbook air m1-et, ami

majd biztos olyan szuperül és egyszerűen, intuitívan használható lesz mint az iphone. Sose tévedtem

nagyobbat. Konkrétan bármit akarok csinálni,

egyszer 2órát keresem a megoldást a netem, azután gyakran rájövök hogy jaah, ez meg ezt a fizetős szar kellene hozzá... A végén már azt se tudom mit kerestem az elején...

Nagyon nem lett szerelem, ott tartok, hogy vagy kik@rom az ablakon a g@ibe, vagy visszaküldöm, ha ezen hamarosan nem lesz windows ...



2022. ápr. 5. 00:13
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:
30%

A Windows 10 biztosan telepíthető rá, csak nem ingyenesen.

Bár kulcsot 2-3000 Ft körül tudsz venni a neten, pl. tehát nem nagy tétel.

2022. ápr. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2 hétig visszaküldheted, ha online rendelted
2022. ápr. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

"egyszer 2órát keresem a megoldást a netem"

A tanulás már csak ilyen. A Windowst sem 10 perc alatt tanultad meg használni, hanem több évbe telt, mire mindent megtanultál és kitapasztaltál.


"azután gyakran rájövök hogy jaah, ez meg ezt a fizetős szar kellene hozzá"

No offense, de az Apple világa ilyen. Ha te ingyen megoldásokat szeretnél, akkor használj Linuxot! Vagy törődj bele, hogy sok dolog nincs ingyen. A Windows sem lesz ingyenes, bár "szürke" kulcsot már tudsz szerezni párezerért.

2022. ápr. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem dobd ki, de készíts róla videót!
2022. ápr. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

küld vissza


az apple m1 már ARM alapokon van, az apple volt olyan kedves és nem dokumentálja a chipjét, így nincs rá windows


linux (és openbsd) van, de az az állapot ami jelenleg van még 1000%ban nem ajánlott a sima felhasználóknak

2022. ápr. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
1: csak melyik Windows fut rajta ? Nem Intel alapú .
2022. ápr. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"egyszer 2órát keresem a megoldást a netem, azután gyakran rájövök hogy jaah, ez meg ezt a fizetős szar kellene hozzá"

Az iPhone dettó ugyanez, baromi sok dolgot nem vagy nagyon nehezen lehet vele megcsinálni, amit Androidon pár mozdulat.


#1: "A Windows 10 biztosan telepíthető rá"

Kivéve, hogy M1-es chip van benne, ami ARM alapú, tehát NEM fog rámenni a Windows.


Kérdező, küldd vissza vagy add el a gépet! A MAC-ben egyedül a szoftver ér valamit, a hardver semmivel nem jobb, mint egy PC, cserébe kétszer annyiba kerül.

2022. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Windows az nem nagyon lesz rajta, de ha később lesz is, nem minden alkalmazásnak lesz arm portja, szóval lesz egy alap Windows, és ennyi.. az nem sok.


A macOS amúgy elég kezes (szerintem, bár 15+ éve szinte csak ezt használom, a sz@r touchpad pedig olyan jó, hogy 6-7 éve már nem dugtam rá egeret sem). Még nem nagyon találkoztam megoldhatatlan problémával. Úgy gondolom, hogy a fő baj ott van, hogy úgy akarod használni, ahogy a Windows-t, és hát ez nem az.. van, akinek bejön, van, akinek nem, te ezek szerint az utóbbiak közé tartozol. Add el a gépet, nem fogsz tudni Windows-ozni rajta rendesen.

2022. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
31%

Szia


[link]


[link]


Nagyon sokan telepítenek rá windowst. Én is gondolkodom rajta mostanában.

2022. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

#9: Mit nem lehet érteni azon, hogy erre a gépre NEM fog felmenni a Windows?

Hiába ajánlgatod itt a videókat, azok a régi INTELES gépekre pakolnak Win-t (ami nyilván működik), de az M1-es chipre NEM fog felmenni, mert teljesen más architektúra!

2022. ápr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!