Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért műveli ezt a gépem...

Miért műveli ezt a gépem bekapcsoláskor?

Figyelt kérdés

Azért az egyébbe írom ki, mert nem tudom eldönteni, hogy szoftveres vagy hardveres oka van ennek:


Win 10 pro van a gépemen. Mikor bekapcsolom, általában akkor szokta ezt csinálni. Néha viszont több óra működés után is.


Egyszercsak megfagy kb 1 percre a kép, minden, csak az egeret tudom mozgatni. Az első pár másodpercben még érzékeli az egérrel, ha rámegyek valamire, tehát mondjuk megrajzolja az ikon köré a téglalapot, a kattintási animáció is bejön, cask a programok nem nyílnak meg. Vagy a start menü gombja bal alsó sarokban elszíneződik, mikor ráviszem az egeret, de nem nyílik meg.


Aztán eltelik ez az 1 perc, és minden addigi kattintás megindul hirtelen felugrik a start, megnyílik a program ,attól függ abban az 1 percben mikre kattintottam épp.


A gépem régebbi, de pár éve (3-4) vettem újonnan az alkatrészeket (fx 6300, gtx 1060, egyedül a ramok lehetnek már közel 10 évesek, de alapból azok is működnek).


Régebben teljesen más konfigomnál is volt ilyen gond, nem tudom ez mi lehet?



2022. máj. 10. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a HDD/SSD haldoklik, esetleg nézd meg HdSentinel-el. A Ram is lehet, ram testet futass. Mondjuk így látatlanban nehéz megmondani.
2022. máj. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a háttértár. Amikor hibás szektorra fut, megpróbálja helyrehozni a tartalmát a mellette tárolt checksumokból, illetve többszöri olvasási kísérlettel, ami sokáig tart. Amíg tart a folyamat, a háttértár nem válaszol egyéb kérésekre, azok a driverben sorbaállnak, majd amikor a folyamat befejeződik gyors egymásutánban végrehajtja mindet.
2022. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem azóta HDSentinellel és nem lát problémát. 2 ssd-m van, az egyik 92%-os, a másik 100%. Meg még usb 2.0-án van rádugva egy külső vinyó.
2022. máj. 10. 13:32
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és a külső is 100%-os.
2022. máj. 10. 13:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha régi angyon az SSD akkor a % nem jelent semmit, nekem is volt hogy 90% fölött volt, aztán minden fuurcsaságot művelt a gép, kiderült SSD kezdte emgadni amgát, csak ugye mivel virtuális memoriaként is működik néha, és ugymond keresztülmennek rajta az adatok, ha épp azoka cellák nem voltak már az igaziak akkor jöttek a furcsaságok.
2022. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát 3-4 éves az ssd.
2022. máj. 10. 15:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is előfordult ilyen, amikor gagyi tápom volt.

Viszont hdd/ssd hiba is lehet, mint ahogy írták.

A tápd milyen?

2022. máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engedj rá egy Checkdiscet de előtte ami fontos mentsd le, mert nálam konkrétan ha lefutott utána már a rendszer sem töltött be többet, így egy ideig úgy használtam a gépet, hogy letiltottam teljesen, hogy még automatikusan se tudja futtatni a következő indításnál.


Viszont ha nálad is olyan szinten összekuszálja a dolgokat utána hogy a rendszer se tölt be, akkor biztos lehetsz benne hogy az SSD kezdi magát megadni.

2022. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tápom 600 wattos enermax, szerintem elég jó táp.


[link]

2022. máj. 10. 16:32
 10/10 A kérdező kommentje:
Csináltam egy töredezettségmentesítést, aztán meglátjuk javít e a helyzeten.
2022. máj. 17. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!