Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Manjaro telepítése Windows...

Manjaro telepítése Windows mellé különálló meghajtóra?

Figyelt kérdés

A laptopomban van egy 250gb-s ssd, és egy 500gb-s hdd. Az ssd're ma tettem windows 10-et. Szeretnék a hdd-re twlepíteni linuxot is. Hogyan tudom ezt megcsinálni hogy működjön? A windows iso-t rufusban írtam ki pendrivera mbr módban. Azért mbr-ben, mert a gpt-t nem akarta felismerni a laptopom.


Most kiírtam a manjarot is mbr-ben usb-re. Telepítésnél van olyan lehetőség, hogy az egész meghajtó formázása és telepítés.


Egyszer már telepítettem így ubuntut, de azzal az volt a baj, hogy csak a windows bootolt.


Ahhoz hogy az ubuntut bootolja át kellett állítanom valamit biosban (uefi, secureboot meg ilyesmik)

Azután előjött a grub menu, itt választhattam, mit akarok indítani. Amikor a windowst választottam ki, hoppá, az nem indult el. Vissza kellett állítanom a biosban az UEFI-t legacyre. Ekkor ugye meg csak a windowst tudtam indítani :D


Erre tudtok megoldást?



2022. máj. 11. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A grub megleli a wint magától semmit se kell állítani. Fel kell tenni a hddre és megoldja .
2022. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké, felteszem de múltkor aztán így baxakodott :D
2022. máj. 11. 19:24
 3/14 anonim ***** válasza:
Mind a windows, mind a linux uefi és secure boot kompatibilis.
2022. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tuti hogy észreveszi nekem is így van az egyik gépen
2022. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Oké, megcsinálom de akadt egy kis gond. Korrupt lett az usb-amire tettem rá rufussal a linuxot. Lefagyott, újraindítottam a pc-t, az usb pedig 8gb helyett lett 500 mega :D


Próbálom formázni cmd-ben, remélem megjavul.

2022. máj. 11. 19:47
 6/14 anonim ***** válasza:

"Korrupt lett"

Win10 en ki KELL kapcsolni a gyorsindítást multiboot rendszeren.

[link]

2022. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Be van kapcsolva
2022. máj. 11. 20:07
 8/14 A kérdező kommentje:
oké, a formázással megoldottam a usb problémát
2022. máj. 11. 20:22
 9/14 A kérdező kommentje:
kiderűlt nem az újraindítással volt a gond, hanem a rufussal, mikor befejezte, megint elrontotta. most másik distrot teszek rá
2022. máj. 11. 20:35
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem működik, feltelepítettem simán a HDD-re és nem bootol be, csak a windows. A boot priority be volt állítva. Próbáltam uefi és legacy módban is. UEFI módban végképp az egyik sem bootol, legacyban pedig csak a windows, mindegy milyen a boot priority order.


:'(

2022. máj. 13. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!