Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Facebook metaverzumát miért...

A Facebook metaverzumát miért kezelik másképp, mint egy sima hozzá hasonló játékot? Mi a különbség a Metaverzum és egy Online játék között?

Figyelt kérdés
Annyi ilyen life simulator meg egyéb játék van már, VR meg normál módba is. De mégis, egyikről se hallottam volna olyat, hogy mondjuk valakit lecsuktak volna mert GTA Online-ban megölt valakit. A Metavarzummal kapcsolatban pedig pár naponta olvasok olyan híreket, hogy valakivel erőszakoskodtak, meg stb, és úgy kezelik ezeket, mintha a valós életben történt volna. Meg úgy az egész programot általában.

2022. máj. 30. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk nem mindegy, hogy valakinek egy játékbeli karakterével erőszakoskodsz (ha így lenne, az összes CS:GO játékos már sitten lenne), vagy hogy magát a személyt zaklatod.

Egyébként meg: kell a hírverés, mert különben a kutyát se érdekelné.

2022. máj. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Az emberek egyre nagyobb hányada borul el agyilag, ennek következményeit láthatod most. Informatika az egész életem, ehhez képest a mai napig nem találtam észszerű indokot arra, hogy miért kéne a virtuális világba erőszakolni mindent, pláne ilyen módon.


Persze nyilvánvaló, hogy ezeknek legfőbb célja a profit az üzemeltetőnek, de hogy mit látnak benne sokan ezen túl, azt nem tudom megérteni.

2022. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

#1 nem játszottál még online játékkal, ha azt gondolod hogy ilyen közegben nincs közvetlen a személyed elleni erőszakoskodás, csak a karaktered ellen. :D


A metaverse nem játék, nem is lehet összehasonlítani vele, a saját életedet éled rajta - legalábbis ez lenne a gondolat. Internet 2 ha úgy tetszik.

2022. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: De, játszottam, és tudom, hogy Cyka Blyat. ;-) Meg is van az oka, hogy miért válogatom meg, hogy milyen online játékokkal játsszak.

Viszont ott általában nem ismerik a személyedet, így legfeljebb egy nicknév mögé bújt ismeretlennek anyáznak. Jogilag persze abba is bele lehetne kötni, ha nagyon akarnánk. Elvégre a becsületsértés elkövetéséhez nem kell tudni a sértett konkrét személyazonosságát.

De általános trend, hogy minél személyesebb valami, annál inkább hajlanak az emberek a nézeteltéréseiket bíróságra vinni. Vajon hányan tettek feljelentést azért, mert itt Gyakorin valaki beszólt nekik? Nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán volt-e ilyen. Pedig a Btk. szerint ugyanúgy vétség, illetve bűncselekmény. Ha ugyanezt e-mailben, vagy Fb-üzenetben tennék meg, már sokkal többen fordulnának - és fordulnak is - a hatóságokhoz. Érthető is.

Annyira nem ástam bele magam ebbe a metaverzumosdiba, hogy tudjam, mennyire kapcsolható egy-egy avatár egy adott személyhez a többi résztvevő számára, de a Fb-t ismerve csodálkoznék, ha mások előtt anonim lehetne egy-egy avatár valós kiléte. (De javítsatok ki, ha tévednék.)


Ami pedig a kérdés lényegét illeti: nem kezelik másképp a bíróságon. Egy "virtuálisan elkövetett erőszakért" nem fognak erőszak miatt senkit bíróság elé állítani. Legalábbis a világ értelmesebb felén biztos nem. De ettől még más bűncselekmények megvalósulhatnak: rágalmazás, becsületsértés, zsarolás, zaklatás. (A zaklatás itt most nem szexuális értelemben értendő.) Ezek tekintetében pedig a bíróság nem fogja nézni, hogy melyik online rendszerben történt. Akár e-mailben, akár "metaverzumban", akár chat.hu-n, az eljárás ugyanaz lesz. Csak ahogy már írtam, egy személytelenebb rendszerben kevésbé veszik az emberek magukra (és ténylegesen kevésbé is irányul konkrét személy valós ellen), és így kevésbé támaszkodnak a hivatalos szervekre.


"A metaverse nem játék, nem is lehet összehasonlítani vele, a saját életedet éled rajta - legalábbis ez lenne a gondolat. Internet 2 ha úgy tetszik."

Azaz egy szerepjáték. Méghozzá abból is az MMO szerepjáték. Csak marketing-okokból nem hívják annak, mert így potenciálisan több emberhez juthatnak el.

2022. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!