Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ilyen hangproblémára reális...

Ilyen hangproblémára reális magyarázat, mikor véletlenszerűen elromlik a hang?

Figyelt kérdés

Egy éves notebookon Windows alatt ütötte fel a fejét az a probléma, hogy bizonyos időközönként "tönkre megy" a hang. Nem tudom nagyon jól megfogalmazni, de olyan mintha belecsöppenék a második világháborúba, minden hang egy robbanással ér fel, torz, és van egy állandó recsegő alapzaj. Teljesen véletlenszerűen valamikor egész nap nincs, valamikor pedig óránként.

Azt hittem, hogy valami áthallás van az usb-k között, de volt mikor kihúztam mindent, és ilyenkor is jelen van a probléma. A vicces, az hogy ha újraindítom az adott alkalmazást, legyen az böngésző, vagy játék, akkor megszűnik, később véletlenszerűen újra megjelenik. Ha elkezdte, akkor csak újraindítással tűnik el, addig folyamatosan ez van.

Ez csak Windows esetén van, Linuxon egyszer nem volt ilyen, ezért nem gondolom, hogy hardver hiba lenne. Tettem újra drivert, még az egész windows is újraraktam, de egy kis idő után mindig jelentkezik.

Nagyon idegesítő, mivel ha barátokkal játszanék arra kell várni, még én ki-be lépegetek, és kifogytam az opciókból. Esetleg nem találkozott hasonlóval, és van tippe mit lehetne csinálni?



2022. jún. 2. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Furcsa egy probléma de, audiodg.exe is okozhatja, magas cpu használat is, ami magasabb priorítással van, mint ez a folyamat, de akár driver is okozhatja, viszont ha játszotok is, kétlem, hogy a priorítás. De amit tudok, hogy megtudjuk oldani a problémát, részletekre van szükség. Hogy milyen fülhallgatód van elsősorban, addig én keresek megoldást erre a problémára, és ha találok leírom.
2022. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Találtam egy olyasmit, hogy [link]

Az eszköz kizárólagos módjának kikapcsolása, úgy léphetsz be ide, hogy

mmsys.cpl a futtatás-ba be kell írnod, vagy a parancssor-ba, adminként, bár úgy is kérni fogja. És kapcsold ki azt, ami nálam be van pipálva. Nem biztos, hogy ez a megoldás, de nem árt semmit, ha megteszed, + ez is a megoldások között van.

2022. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először Genius fejhallgatóval, utána viszont kipróbáltam a telefonnal használt sony fülhallgatóval is, és nem változott semmi, ugyanúgy jelentkezett. Mivel Linux alatt sosem volt problémám ugyanezekkel az eszközökkel, nem tartottam fontosnak megemlíteni.

Sok beállítással próbálkoztam ez is közöttük volt, és nem vezetett eredményre. :( Kapcsolgattam a hangjavítást, a frekvenciákat, bitmélységet... és mindig ugyan ez volt.

2022. jún. 2. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Rendben, ezek szerint, ez belső Windows probléma lesz, tudod kérdező, az újratelepítés, nálam sose volt opció, mert az a probléma elrejtésének felel meg. Ezért, rá fogunk jönni, a megoldásra. Igazából, van még egy ötletem:


sc query AudioSrv

sc query AudioEndpointBuilder


Amikor rossz a hang, vagy elmegy, ezzel a két paranccsal nézz rá erre a két szolgáltatás-ra. Ha le van állva az egyik, akkor megvan a hiba. De mivel, nem biztos, hogy leáll a hang mostanság, mit szólnál, ha ránéznék teamviewer-el neked?

2022. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!