Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen gyakran, milyen időközö...

Milyen gyakran, milyen időközönként szoktátok alaphelyzetbe állítani a windowst?

Figyelt kérdés

Egyáltalán szoktátok alaphelyzetbe állítani vagy újratelepíteni időnként?

Én úgy egy fél év, év után lassulást szoktam észrevenni, ezért ilyenkor alaphelyzetbe állítom.



2022. jún. 3. 23:23
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:
83%
X évente álltalában hardware csere kapcsán újra telepítem
2022. jún. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig még Windowst használtam, ez rendszerint több év volt.

Soha nem voltam híve a rendszeres újratelepítgetésnek, már csak azért sem, mert szeretem "belakni" a rendszert, előre feltelepíteni mindent, amit használni tervezek, és mindent gondosan beállítani a nekem legjobb módon.

Szóval inkább vigyázok a rendszerre. Rendszergazda fiókot csak akkor használok, ha ténylegesen valami azt megkívánja, egyébként korlátozott fiókban vagyok. Ha pedig valamiben nem vagyok biztos, azt kipróbálom Virtualboxban, és ha ott működik, akkor telepítem fel, vagy állítom be élesben.

De már évek óra Linuxot használok. Ott meg végképp nincsenek ilyen gondok, akkor szoktam újratelepíteni, ha tárhelyet cserélek. De akkor is csak a rendszert, a /home-ot simán átmásolom, így minden beállításom megmarad.

2022. jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisan használod akkor semmi szükség rá, hogy alaphelyzetbe állítgasd. Különben is egy teljes újra telepítés sokkal többet használna.


Nekem az egyik gépemen a windows 10 olyan 2016 óta fel van telepítve és teljesen jól működik. Egyszer volt egy klónozásom, mert háttértár lett cserélve. SSD-n pedig nem lassul be.

2022. jún. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amire biztosan emlékszem:

-2016-ban gépcsere miatt

-kb. egy évvel később, mikor Windows 10-re váltottam (nem volt már az igazi, inkább újratettem)

-idén márciusban, gépcsere miatt.

2022. jún. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10 évente
2022. jún. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8 éve hasít
2022. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!