Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adott ez a laptop Ami...

Brigital kérdése:

Adott ez a laptop Ami gyárilag nagyon lassú, jelenleg win 11 van rajta, így egy kicsit gyorsabb. Mit tehetnék, hogy gyorsabb legyen?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jún. 21. 13:50
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
94%
Merevlemez csere SSD -re, 4 GB RAM bővítése 8 GB -ra.
2022. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Két fő irányba mozdulhatsz el.

- Kicsit fejleszted a gépet. Mondjuk első körben a merevlemezt kéne SSD-re cserélni, a Windowst ugyanis a 10-es verziótól kezdve képtelenek voltak megírni úgy, hogy merevlemezzel is normálisan működjön. Aztán ha jól sejtem a memória mérete 4 GB, ami a Win10/11-nek nagyon kevés.

- Olyan rendszert használsz rajta, aminek nem kevés ez a vas. Mondjuk Linuxot. Hasonló paraméterekkel rendelkező gépem van, a Linux Mint kifogástalanul megy rajta.

2022. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
100%
Illetve a merevlemezt nem is kell cserélni, az maradhat háttértárnak, mert van benne egy m.2 csatlakozós SSD kártyának is hely.
2022. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Például Kingston Nv1 250GB SSD kellene hozzá abba a foglalatba amit írt a #3.


Erre át kell klónozni vagy telepíteni az OS-t. A HDD pedig maradna adattárnak.


Egyébként csak én nem értem, hogy mi értelme használhatatlan gépeket forgalomba hozni? Mármint ne mondja nekem senki, hogy nem lett volna értelmesebb gyárilag kiadni úgy, hogy SSD + HDD van benne. A Windows 10 ráadásul HDD-n a használhatatlan kategória. Nem hiszem el, hogy ilyenért valami fogyasztóvédelem nem bünteti meg a gyártókat..

2022. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Gondolom a spórolás, meg hogy kisebb legyen az ár címke, hogy többen rágerjednek. Az már nem érdekli őket, hogy a júzer utána mit össze szopik vele.

Egyébként a spórolás se igazán ok. Mert az 1 TB HDD kb annyiba kerül, mint egy belépő szintű 256 GB -os SSD, és akkor már a probléma fele meg van oldva. Az átlag júzer amúgy se használja a nagy tárterületet. A gépek amik hozzám kerülnek javításra a nagyobbig részük merevlemezeik 10% -a ha foglalt, inkább vírusok foglalják meg a sok szemét, mint valós adatok Szóval egy gyors háttértárra nagyobb szükség lenne mint a nagy kapacitásra.


Persze 4 GB RAM -al is bűn árulni gépet. De ez esetben itt alaplapra integrált a 4 GB és van + egy bővítő slot, amivel a júzer garázdálkodhat.

2022. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nekem HDD-m van a Windows 10-et nem viszi olyan rosszul(persze nekem erős a procim, Ramom, de ssd-vel tényleg sokkal gyorsabban viszi), de gyárilag 4GB Ramom volt.. ha megnyitottam egy Chrome-ot YouTube -val,(böngészők elég sok ramot esznek) és a háttérbe futott a Discord, annak a ramnak a 90%-a már el is fogyott.

4GB RAM manapság elég kevés, mert a Windows megeszik 2Gb-ot, és kell egy kis ram ami üresen marad ez kb 300-400MB 4gigánál. 1,5 GB RAM marad , egy böngésző simán megeszik annyit.

Szóval egy szó mint száz min 8GB ram, és SSD ajánlott.

2022. júl. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!