Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha valaki küld egy Emailt/a...

Ha valaki küld egy Emailt/a Gmail rendszerén/nekem esetleg van olyan lehetősége, hogy megtudja, hogy helyileg hol vagyok ahol az emailt megnyitottam?

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 15:55
 1/3 HakapiszikMatyi ***** válasza:
Azt megnézheti, hogy GPS szerint hol vagy éppen. (Ha engedélyezett a nyomkövetés.) Ez mondjuk annyira pontos, hogy csak na! Vasárnap Gödöllön voltam az unokatesómnál, a párom meg azt látta, hogy Debrecenben vagyok...:)
2022. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg létezik a HTML email:

[link]

amibe - a HTML szabvány szerint - elhelyezhető lenne Javascript-kód, amivel - például a Geolocation API

[link]

segítségével - lekérdezhető lenne a kliens lokációja, viszont ezt a levelezőkliens (legyen az egy Thunderbird asztali alkalmazás vagy valamilyen webes felület - például a GMail-é) nem fogja engedni/hozzájárulást fog kérni.


Egy másik lehetőség, hogy egy külső tárhelyen levő képet illesztenek bele - az ugyancsak HTML-alapú - levélbe, amit levelezőklienssel megjelenítve az általa használt, Internet irányából látható, publikus, az Internet-szolgáltatótól kapott IP-cím láthatóvá válik a képet tároló webszerver számára, amiből - bár nem biztosan/pontosan (maximum város szinten), de - valamelyest megállapítható a lokáció.

De a levelezőkliensek általában alapból tiltani szokták a távoli erőforrások megjelenítését.

2022. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs.
2022. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!