Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik dobozba kell nyúlnom...

Melyik dobozba kell nyúlnom hogy tudjam a másik kettőt?

Figyelt kérdés

Informatikai kompetencia teszt kérdései között volt . De nincs elmagyarázva hogy miért , valaki tudja?


Adott 3 doboz. Az egyikben ceruzák vannak a másikban tollak, a harmadikban vegyesen. A dobozok rosszul lettek felcímkézve, így most egyikben sem az van, mint ami rá van írva. Anélkül, hogy belenéznél egy dobozból egyetlen tárgyat vehetsz ki. Melyik dobozba kell belenyúlni, hogy utána meg tudd mondani, melyikben mi van?


A helyes válasz a vegyesbe. Szerintem meg nem lehet ebből megállapítani.



2022. júl. 2. 09:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Áhh, engem gyerekként megtanítottak, hogy nem nyúlkálunk más cuccaihoz, úgyhogy én biztos hogy nem nyúlok egyikhez sem 😃
2022. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Pedig meg.

Ha belenyúlsz a vegyes feliratúba és kihúzol pl egy tollat, akkor tudni fogod, hogy abban a dobozban csak tollak vannak. Már csak a másik kettőről kell eldönteni, hogy mi van benne. Innen már ez is egyszerű, mert csak vegyes és ceruza feliratú maradt. Ha egy dobozra sem az van írva, ami benne van, akkor értelemszerűen a ceruza feliratúban a vegyes van, a vegyes feliratúban meg ceruza.

2022. júl. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%

#2


"Ha belenyúlsz a vegyes feliratúba és kihúzol pl egy tollat, akkor tudni fogod, hogy abban a dobozban csak tollak vannak. "


Miért? Attól, hogy te tollat húztál ki, még lehet benne ceruza IS.

2022. júl. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#3 "egyikben sem az van, mint ami rá van írva"

Tehát ha a vegyes feliratúból kihúzok egy tollat, abban már ceruza nem lehet.

2022. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
2es jól mondja
2022. júl. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

fu bszki ezt még így átolvasva sem értettem meg 5x. Neked baromi magas IQ d lehet akárkit kérdeztem senki nem tudta. Ezekre 1 perc alatt kell válaszoni.


Akkor ezt mondd meg mert ezt sem tudom megfejteni : Van 8 sajtunk, 7 ugyanolyan súlyú, az egyik viszont nehezebb. Egy kétkarú mérleggel minimum hány mérésből állapíthatjuk meg biztosan, melyik a nehezebb sajt?


Helyes válasz 2.


6 nál vagy 9 nél meg lehet csiálni de 8 nál nem mert az nem osztható 3 al.

HOGY?

2022. júl. 2. 13:51
 7/20 lali51 ***** válasza:
100%
Felraksz 3-3 db-ot,ha egyforma akkor a maradék 2-ből kell kiválasztani.Ha nem egyforma,akkor a súlyosabb három közül 1-1-et felteszem a mérlegre így lehet 2 meresbol kiválasztani a súlyosabb az.
2022. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
jó, hát nem is lesz mindenkiből informatikus. ;)
2022. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Most őszintén te ezt magadtól megfejtetted hány perc alatt és még nem találkoztál ilyen kérdéssel?
2022. júl. 2. 16:56
 10/20 anonim ***** válasza:

#9 ez egy típusfeladat. Van sok ezzel foglalkozó könyv, matekon is vettünk ilyet. Ráadásul ez egy jó feladvány, még ha rá sem jössz egyedül, akkor is könnyen megérthető.


Konkrétan 3 lehetőséget kell megnézned, ez azért megoldható pár perc alatt, ha használod a fejed.


Itt egy másik, kicsit ahol pl nem pont 3 lehetősév van úgymond.


Van 2 dobozod egy, asztalon és van 50 fehér és 50 fekete golyód. Minden golyónak be kell kerülnie a dobozokba, majd húzni egyet. Te határozhatod meg a golyók eloszlását, de nem tudod hogy melyik dobozba kerülnek az adott eloszlású golyók. Ha feketét húznak, meghalsz. Milyen arányban kell a golyókat a dobozba rakni hogy a túlélési esélyed maximális legyen?

2022. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!