Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes lenne megpróbálnom a...

Érdemes lenne megpróbálnom a BIOS frissítést?

Figyelt kérdés

Van egy GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 3 alaplapom (World of Tanks-es kiadás)


[link]


jelenleg egy Intel Core i5-6600-as processzor van benne, viszont kaptam valakitől egy Intel Core i7-7700-at.

Megpróbáltam kicserélni, de nem ismerte fel az alaplap, utánanéztem és azt találtam, hogy le lehet frissíteni a BIOS-t elvileg, hogy felismerje a 7. generációs processzorokat.

Videót is találtam róla, ha minden igaz az App center-ből le lehet frissíteni.

Azon gondolkozom bele merjek e vágni, mert ahogy olvasgattam, azt látom, hogy ha rosszul csinálok valamit az egész alaplap kuka lehet.

Meg azt sem tudom mennyivel lenne jobb a gép teljesítménye, mert a két processzor között nem olyan hatalmas a különbség.


Ami még bizonytalanná tesz a dologban, hogy az alaplap dobozán az van, hogy a 6. generációs procikat támogatja, úgyhogy az se biztos, hogy egyáltalán működne a dolog, és nem akarom tönkretenni, mert jelenleg minden tökéletesen működik.


Köszönöm, ha elolvastátok, érdekelne hozzáértő véleménye a dologról.



2022. aug. 14. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Igen, mindenképp érdemes.
2022. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Frissítheted, mert ha valamit el is csesznél van backup, szóval csak visszarakod a korábbi verziót és ennyi.

UEFI-ből már bátran lehet frissíteni, nulla a veszély arra hogy tönkre tegyél bármit is önhibádból. Az más kérdés, hogy ha frissítés közben elmegy az áram...

Egyébként a 6. és 7. generációs Intel processzorok még a 1151 v1. foglalatot használják, így nyugodtan bele lehet tenni ezt az i7-et.

Azért itt az i7 combosabb mint az i5, legalább 15-20%-al többet tud majd adni, ami sok esetben jól jöhet így 2022-ben.


De ha esetleg meggondolnád magad, el is adhatod a kapott CPU-t. [link]

Akár még 100 ezerért is... 😁

2022. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 CspCsj ***** válasza:

#2:

40ezer alatt már találni, szóval 100ért nem hiszem, hogy elvinnék.

[link]


A gyártó weboldalán lévő processzorlista szerint F20-as BIOS verziótól már működnie kell:

[link]

2022. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3 nyilván hülyeségből írtam a 100 ezret, mert vicc kategória hogy egy 7. generációs processzort újonnan! ugyan annyiért árulnak mint egy 12. generációst.

Az igazság az, hogy ez a CPU 15-20 ezernél többet nem ér.

2022. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!