Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz laptopot venni?

Miért ilyen nehéz laptopot venni?

Figyelt kérdés

A legjobb ár/érték arányos laptopot keresem, de a "normálisabb" vagy pontosabban két év után is használható kategória minimum 200 től kezdődik, szóval ennyit is tervezek rá költeni.


Az a kérdésem, hogy egy budget gamer laptopot miért kerül ugyan annyiba mint egy irodai?


[link]


És a gamer

[link]


Túl kecsegtető nekem a gamer laptop, viszont egyetemre kéne és gondolom túl nehéz, vagy egyszerűen túl rossz a minőség az Asus ellenére is, nem tudom a fenti mivel nyújt jobbat/többet.

Köszönöm a segítséget!



2022. szept. 2. 09:56
A kérdező szavazást indított:
Acer laptopot vegyem (vagy hasonlót)
Asus gamert
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Hát a kereskedő árazásában ne keress mindig logikát.

Ebből a kettőből egyértelműen a másodikat éri megvenni, de ha használhatót szeretnél, akkor én a 256-os háttértárat hanyagolnám és legalább 512-essel néznék. Lehet, hogy úgy gondolod, hogy elég a 256 is, de ez TÉNYLEG csak akkor lesz kényelmes, ha alig tárolsz adatot a gépeden.

Továbbá a 8 giga RAM-ot is valószínűleg bővíteni kell 16-ra. A 8-at egy Windows 10/11 és egy böngésző, meg 1-2 apróság simán megeszi reggelire.

2022. szept. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
400+ a dollár és 27% az áfa. Ha ezt a kettőt levonod a 200 ezerből 100-at kapsz. Amúgy Hp 255 g8 szériában vannak ryzenes gépek elég olcsón.
2022. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2#-es vagyok. A legtöbben viszont csak 4 GB RAM van ami elég sovány.
2022. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert vékony a pénztárcád.
2022. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2 már kosárban van 260 ért a 512gb-os 16 Ramos, sajnos még nem volt laptopom, mert nem szeretem őket :D de az biztos, hogy érezhető már csak a böngészőben is a ram különbség, 16 rammal futhat játék, böngésző akár 20 oldallal simán.


Akkora lehúzásnak érzem a laptop piacot, eltudják adni több 100 ezerért a gyenge gépeket mert nem értenek hozzá az emberek...

2022. szept. 2. 10:23
 6/9 anonim ***** válasza:
O baszkiXD én keverte a kérdésed az előtted lévő kérdéssel. Mindenki laptopot akar most. Amúgy én is most vettem laptopot pedig notórius asztali gépes vagyok, de féltem hogy órákig tartó áramszünetek lesznek a télen és nem fogok tudni dolgozni.
2022. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

a linkelt asus mar oreg

lenyegeben realis aron van


az acerben nagyon uj es eros proci van szinten lensegeben realis aron


vagyis semmi kulonos nincs egyikkel sem


#5 milyen? valoszinu jo ha normalis a procija es ha van dvga benne akkor ha az is normalis

2022. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem tudom te mit talaltal de ez 240 alatti

es erosebb procija is 5500U

es szinten 16GB 512GB

[link]


ha ilyent akkor max tobbet fizetsz erte 20-30 korulivel

ha a procija gyengebb akkor meg megjobban tobbet fizetsz feleslegesen

2022. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja latom gondolom Asus bol vettel akkor olyant mert az van epphogy 260 alatt radiumon


Viszont arban lehet kaptal volna modernebb procissal inkabb

az fontosabb, ramot ea ssd t barmikor bovitheted (legtobben legalabb 1 ram foglalat van boviteshez)


proci viszont az amit kapsz ahoz teljeset kell cserelned

es 9000 szeria eleg oreg

hogy 12000 szeria van kint

10, 11 is van kozottuk... szoval

2022. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!