Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik az a képfrissítés...

Melyik az a képfrissítés multis, competitiv játékokban amivel már eltudtok normálisan, elég gyors reakció idővel játszani?

Figyelt kérdés
Mármint úgy szerintem a 150 feletti fps érték az ami már kifejezetten élvezetessé teszi az ilyen játékokat. De nekem speciel a 60 fps nem túl jó. Mivel a reakció időm lassú a kép szellemesedésétől és egy shooternél lőni is nehezebb így. Én azt mondom, hogy ide minimum 85-90 fps kell!

2022. nov. 20. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
/com_maxfps 333
2022. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó kis CoD, igen 😃 333 fps-sel már lehetett jumpolgatni.


A kérdésre:

Na igen, az egy szép dolog, hogy ma már simán csinálnak 240+ hz-es monitorokat is, csak ott a probléma, hogy igazándiból nem is képesek megjeleníteni a képet az LCD-k, mire az már megváltozik. Nyilván ilyen szinten a szemünk már nem igazán érzékeli ezt a dolgot, de tapasztalható különbség.


OLED kijelzőknél van 0,1 ms alatti késleltetés. Gyakorlatilag szellemképesedés nélkül azonnal váltanak a pixelek. Ez brutáléles képet ad a mozgásoknál is. Viszont itt még csak 120hz körül tartunk.


LCD-knél a VA panel.abszolút kerülendő e tekintetben. Ott a black smearing jelenség nagyon durván jelen van. Gyakorlatilag beépített mozgáselmosásként tapasztalható 😃

Persze szép a 144hz ezen is, de... szóval én.filmnézésre használom elsődlegesen, a jobb feketék miatt pedig ez egy olcsó kompromisszum volt nekem.


TN panel az nagyon rossz képet ad, már nem is annyira olcsóbb, a késleltetésben sincs nagy előnye.


IPS lehet a kompromisszumos cél. Gyatra feketék, tűrhető késleltetés, ragyogó színek.


Szóval nyilván ha van pénz, akkor OLED, ha nincs, akkor IPS. 120+ hz már bőven okés, de 240+ sem elvetemült bizonyos esetekben, kombetitív versenyszinten.

2022. nov. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!