Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hardveraprón eladóként volt...

Hardveraprón eladóként volt már rossz tapasztalatotok problémás vevővel? Hogyan kezelitek őket?

Figyelt kérdés

Mint a legtöbb ember, én is a nem használt számítástechnikai cuccokat szoktam eladni, reális áron.

Nem célom a kereskedés, csak amiről tudom hogy biztosan soha nem fogom már használni, inkább eladom mintsem ott rohadjon egy dobozban.


Múlthéten feltettem egy ARGB-s gépházat. Bolti ára 40 ezer, én postával együtt 20-ért tettem fel, gyári doboz, minden alkatrész.

Kb. 3 hónapot volt használva, mint az új úgy nézett ki. Meg is vette egy gyökér miután meghirdettem. Igen egy hatalmas nagy gyökér, mindjárt mondom is hogy miért.

Eleve nem volt neki elég a 6 fénykép, még kért további képeket. A képek elküldése után fél nappal (láttam hogy egész nap online volt, csak nekem valamiért nem válaszolt) vette a fáradtságot és elküldte az adatait.

Abba bele sem megyek, hogy külön kiselőadást tartott arról, hogy hogyan kell becsomagolni. Miután mondtam neki, hogy a gyári dobozában a gyári hungarocell bélésekkel fogom küldeni, az sem volt elég. Neki duplán kellet csomagolni (+1 kartondobozba kellett még beletenni) és kitömni az egészet töltőanyaggal.

Hétfőn feladtam neki a csomagot, ma meg is kapta, aztán délelőtt egyből kezdeményezte az értékelést.

Nem fogadtam el, hanem ráírtam hogy na minden oké? Természetesen megint online volt egész nap, mégis 4 óra múlva volt hajlandó vissza írni.

Egyből fenyegetőzéssel indított, hogy hogy képzelem azt, hogy nem fogadom el az értékelési kezdeményezését, ki fog engem innen rakatni stb.

Tökre kivoltam akadva, fingom nem volt mi a fene baja van.

Na lényeg, hogy állítólag egyáltalán nem működik egyik ventilátoron és a gépház elején sem az ARGB, csak sima RGB-ben világít. Ez egyébként vagy 100% kamu, vagy egyszerűen balfasz az ember és nem tudja normálisan bekötni, vagy nem is ARGB-s az alaplapja.

Na mindegy is, pár üzenetváltás után én higgadtan próbáltam segíteni neki, mit hova kell kötni hogy jó legyen. A válasz az az volt ilyen igazi kocsmai proli stílusban, hogy ne oktassam ki mikor 15 éve ezt csinálja.


A vége az lett, hogy mondtam neki küldje vissza, le is írtam az adataimat, és visszautalom neki azonnal a pénzt.

Nem akart belemenni, mindenképp negatívra akar értékelni, mert én átvertem őt, lássák mások is hogy csaló vagyok stb.

7 órakor annyit írt, hogy felvette a kapcsolatot az üzemeltetőkkel, és holnapra kileszek rakva :D


Gondolom a hardverapró adminjai látják a beszélgetésünket, szóval én mosom kezeimet, mert nem ált szándékomban átverni őt.

Illetve ha valóban szar lenne az ARGB akkor miért nem küldi vissza azután, hogy többször is felajánlottam neki a pénzvisszafizetést?

A vicc, hogy 100+ pozitív értékelése van. Nekem 30+ a legtöbb mint eladóról.

Arra is gondoltam, hogy ez valami eladott hardveraprós fiók lehet és nem ő az eredeti tulaja. Mert amilyen stílusban beszélt velem, és ahogyan ragaszkodik a negatív értékeléshez, nagyon nehezen tudom elhinni azt a 100+ pozitív értékelést.


2022. dec. 21. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mentem bele a vitába, pár nap alatt lenyugodott.
2022. dec. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen tudatlanok miért vesznek ilyen cuccot , vagy miért nem viszik el akkor egy pc boltba és beszereltrtik? Fck the logick
2022. dec. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki állandóan online van, de csak néha válaszol ma már teljesen természetes. Például dolgozik, de a gépe megy és nyitva van az oldal, a messenger, a skype, stb. és ritkán van ideje válaszolni.


A stílusra viszont nincs mentség. Ki tudja, lehet, hogy eladóként szerezte a sok értékelést és talán a vevőkkel kedvesebb, legalább amíg meg nem kapja a pénzét.

Sok kereskedő sajnos ilyen. Akiktől veszik az árut, azokkal sem bánnak kesztyűs kézzel, mert nekik az az érdekük, hogy tőled jóval a piaci ár alatt vegyék meg, hogy haszonnal el tudják adni még mindig a piaci ár alatt.

Vannak rosszabb esetek is, például egy friss újonc kamureggel beszólnak, hogy drága a cuccod, utána jön az igazival és tesz egy ajánlatot.

A kereskedők, ügyeskedők teljesen leuralták a harveraprót.


Azt nehéz megítélni, hogy ettől eltekintve ebben az esetben kinek lehet igaza, ezért megértheted a hardverapró adminjait, ők nehezen tudnak dönteni ilyen esetekben.

2023. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. Van az amikor kedves kollrga tularazza az adott hardvert és meg sertesnek veszi ha szova meri tenni valaki..
2023. márc. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 Igen ilyen előfordul. Akkor az eladó majd csökkenti az árat, ha nem tudja eladni.

Én arra az esetre gondoltam, amikor reális árat adsz meg és akkor is jön a trükköző. Az utóbbi 5 évben jelentek meg a hiénák.

Régen ez nem volt jellemző, sőt még vagy kétszer megköszönte a másik fél, hogy szuper és nagyon örül. Ennek te is örültél, hogy milyen jó, hogy más is örül. Akkoriban még egy topikban kellett értékelni.

2023. márc. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. Ertem mar mire gondolsz. Amikor korrekt aron arulod de abbol meg lecsipne 10-15% ot aztan kirakna picit piaci ar felett. Regen is voltak ilyen dögök..
2023. márc. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 Lehet, de nem ennyien. Az sokkal jellemzőbb volt, hogy jöttek hozzászólni, hogy jó az ár, ő nem akarja megvenni mert neki más kéne, de ad egy upot és ez nagyon gyakori volt.

Ahogy elnézem, az ingatlanpiacon és mindenhol máshol is ez lett, elvadultak az emberek. Egy időben volt egy általános kulturája, tisztessége annak, hogy valaki elad, vagy vesz valamit. Most már nincs.

2023. márc. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta természetesen nem írt vissza a gyökérzet 😁


Ismerős mesélte, hogy 2022 elején "lebuktattak" egy ügyeskedőt a HA-n.

Azt csinálta, hogy akik PS5-öt árultak, azoknál bepróbálkozott valami kamu dumával, hogy neki nagyon kell de csak 3-4 nap múlva kap pénzt, utalással azonnal fizet majd stb., és addig jegelje a hirdetést.

Az ismerős srácnak feltűnt (ő is szerette volna eladni a PS5-öt) hogy több hirdetés is napok óta jegelve van.

Megnézte az egyik nem jegelt hirdetés szövegét, és hasonlóságot vélt felfedezni a fogalmazásban meg a helyesírási hibákban, azzal a srácéval aki jegeltette a hirdetését.


Na lényeg, hogy az embernek voltak kamu fiókjai, azzal ráírt azokra akik PS5-öt árultak, jegeltette, közben a main fiókján meg árulta a saját PS5 konzoljait 😁

Úgy bukott le, hogy a srác ráírt a jegelt hirdetések eladóira privátban, utána meg már egyértelmű bizonyítékok voltak arra, hogy egy ember ügyeskedett a többi eladóval.


Nyilván ez ellen semmit nem lehet tenni, mert csak elméletben bizonyítható a csalás, meg ha azt nézzük nem is csalás, hisz nem történt adás-vétel, csak egyezkedés amiből pár nap után semmi nem lett.

2023. márc. 14. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!