Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Erre a fan hubra rá lehet...

Erre a fan hubra rá lehet kötni nem pwm ventiket?

Figyelt kérdés

A ventilátoraim nem PWM vezérelhetők.

[link]

Ezzel a fan hubbal lehetne működtetni őket?



2023. febr. 21. 08:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Rá lehet, hogy hogyan fog működni, kérdéses. Ez a HUB csak elosztja az alaplapról jövő PWM jelet. Nem-PWM venti működik rajta, viszont nagy valószínűséggel max fordulatszámon fog menni, hacsak nem tudsz feszültség alapján vezérelni (ami alaplapi beállítás). És jó kérdés hogy a HUB a PWM mellett a változó feszültséget is így osztja szét, vagy a SATA csatlakozó miatt azt ő határozza meg és nem veszi figyelembe a változó feszt. Mert ez esetben a rádugott ventik max fordulatszámon fognak menni,
2023. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
rá lehet kötni
2023. febr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 P.O.C. ***** válasza:
Rákötheted csak semmi értelme. Olyan lesz mint se sima 10 leágazásos Y kábel. Semmit nem fog szabályozni. Ami a SATA 12 voltos ágáról jön, direketbe megy majd a ventikhez. Mert nem feszültség alapon, hanem PWM jelekkel szabályozza a fordulatot. A PWM jelent meg az egyik alaplapi 4-pines csatlakozóról veszi pl. CPU_FAN vagy CHA_FAN.
2023. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
persze kizart dolog hogy ne tudna kezelni oket
2023. febr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A gyártó nem nagyon ír erről, itt meg mindenki mást mond.

Így nehéz jól dönteni.

2023. febr. 25. 22:33
 6/17 anonim ***** válasza:
Ennyire hogy lehet valaki életképtelen már bocsánat de ennyi eszed nincs ember hogy megnézd a leírását annak a szarnak? [link] nesze ittvan azt jöjj rá magadtól hogy támogatja e vagy nem 🤦
2023. febr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Te se vagy jobb. Elmondtam hogy mem derül ki ebből a pdfből.

Erről beszéltünk a röbbi kommentelővel. Nem írják hogy tud-e DC módban vezérelni.

2023. febr. 26. 17:28
 8/17 anonim ***** válasza:
Edes istenem elso 3. sor compatible with 3 and 4 pin fan akkor szerinted??? ennyi esszel szabad labon azt meg neked all feljebb
2023. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván compatible vele mert minden 3pin ventilátor rádugható 4pin ventilátor HUB-ra. Az viszont nem derült ki hogy 100%-on fogja pörgetni, vagy tud feszültség alapján szabályozni (tippem hogy nem)
2023. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 P.O.C. ***** válasza:

Nos a találgatások, meg a pökhendi, lekezelő monológok helyett jöjjenek akkor a tények.

Megfeledkeztem róla, de a régi gépembe pont ilyet vettem. És eddig sosem próbáltam ki 3 pines ventivel. És egy kicsit kíváncsi voltam rá én is.

Azért vettem, mert nem találtam működő Linux programot amivel szabályozni tudtam a házhűtő ventiket. Érdekes a CPU FAN tudtam egyedül.

Nos, rákötöttem egy régi 3 pin -es Chieftec 12 cm -es házhűtőt.

Windows alatt az Asus saját FAN Expert programjába van egy teszt mód, ami gyakorlatilag végig próbálja az összes RPM -et fél perc leforgása alatt.

A készülékre kötött PWM -es procihűtő és a 2 db PWM -es házhűtő szépen szinkronban voltak a leglassabb fokozattól a maximumig. A zajból és a forgásból is szépen észlelhető volt.

3 pin -es ventit a fülemhez tartottam eközben, de sem zajban sem légszállításban nem változott a teszt alatt.


Tehát ha termék dokumentációja úgy érti 3 pin -es kompatibilitást, hogy működik vele. Akkor igen valóban hiszen forgott egy fix sebességen végig. De hogy szabályozni nem tudta a fordulatszámát az is biztos. Így viszont nem több egy 3 pin -es venti számára, mint egy passzív elosztó.


Tehát az jött be, amire én is, és az 1 -es válaszoló is számítottunk.

2023. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!