Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » ASUS laptop a ragadt egy DVD,...

ASUS laptop a ragadt egy DVD, és egyszerűen nem működik semmilyen módszer. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Adott egy kb. 7 éves ASUS laptop, amibe beleszorult egy DVD/CD.

Már az összes létező vészlehetőséget megpróbáltam, hallom, ahogy akadozik, zörög benne a lemez, de egyszerűen nem nyílik ki.

A kis lyukkal is próbálkoztam, de arra sem nyílik.

A “kiadás” gombnál is csak zakatol, de nem adja ki.

Nagyon aggódom, mert nem kérhetek fizikai segítséget, és nem hittem volna, hogy ez ennyire bonyolult.

Mégis mit tehetnék?



2023. márc. 4. 17:43
 1/7 A kérdező kommentje:
*ASUS laptopba ragadt
2023. márc. 4. 17:44
 2/7 anonim ***** válasza:
A kis lyukkal ki kellene dobnia. Nem lehet, hogy rövid valamit próbáltál beledugni?
2023. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Eddig iPhone-hoz való SIM-kártya nyitóval és egy vastagabb tűvel próbálkoztam.

Egyébként ez a lyuk az én gépemen nagyobb valamivel, mint amiket a létező összes videóban láttam, amit megnéztem.

2023. márc. 4. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg vastagabb gemkapocs, ha van. Én mindig azt használom, mert hosszabb és nem hegyes a vége.

Egyébként sok mindent nem tehetsz ezen kívül, szétszerelni nem nagyon tudod, meg én személy szerint nem is nagyon ajánlom, ha nem értesz hozzá a gépben is kárt tehetsz.

Mit jelent, hogy nem kérhetsz fizikai segítséget? Csak épp nincs ismerősöd, aki ért hozzá, vagy egy szerviz se megoldható?

2023. márc. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 DK-s ***** válasza:
Végső megoldásként ajánlom hogy vedd ki az egész meghajtót, majd kapd szét, és vedd ki a lemezt.
2023. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kikapcsolt állapotban dugd be a kiegyenesített gémkapcsot. Vízszintes mozdulattal ki kén nyíljon. Tű nem jó.

Azt kipróbálhatod, hogy kiveszed (1 db csavar), megtisztítod, kicsit belefújsz, és határozott mozdulattal visszadugod szélesen fogva (csavar vissza).

96%-os alkohollal szoktam tisztítani.

2023. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is vedd ki, egy csavar tartja csak a meghajtót. Úgy könnyebb fogást találni. Aztán ne kíméld a lyukat 😃

Ki fog jönni 🙂

2023. márc. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!