Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szoftvertesztelést vagy...

Szoftvertesztelést vagy python programozást érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Kérem csak hozzáértők válaszoljanak. Informatikus végzettségem van, de soha nem dolgoztam a szakmámban, most szeretnék visszatérni hozzá. A python volt az első gondolatom, de a tesztelés is jól hangzik. Árban és időben kb ugyanannyi a 2 tanfolyam. Nem tudom, hogy melyikkel járnék jobban. Nem vagyok benne biztos, hogy a python képzések (300 óra) adnak annyi tudást, hogy el tudjak kezdeni vele dolgozni. De talán a pythonnal többet lehet keresni és kb bárhonnan lehet dolgozni.

KÖSZI A VÁLASZOKAT.



2023. márc. 5. 17:28
A kérdező szavazást indított:
Python
Tesztelő
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.


Ha tesztelni akarsz, ott is jól jöhet a Python. Tehát ha a Python mellett döntesz, még később lehetsz vele automata tesztelő.

De a tesztelők nem feltétlenül írnak kódot, szóval ha a kódirást inkább mellőznéd, akkor lehetsz manuális tesztelő.

Ha meg az vonz, hogy mindenféle funkciót kódolj, akkor válaszd a Python-t. Hogy hamar kapj munkát készíts egy hobbi projektet, hogy be tudd mutatni.

Személy szerint azt gondolom, hogy a Python megtanulása melósabb.

2023. márc. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tesztelest csak akkor ha tovabb mesz automata tesztelesre.
2023. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok.

1-es: én is azt gondolom, hogy a python-t megtanulni értelmezhető szinten, olyan szinten, hogy dolgozni tudj vele sokkal nehezebb - több idő. Ugyanakkor laikus vagyok - ezért kérdezek. Az motiválna, hogy mielőbb tudjak stabil munkát nem rossz fizetéssel találni. A 220 órás python tanfolyam majd ápr közepén indul, fél milla, 8 hónapig tart heti 6 óra. És nem vagyok benne biztos, hogy ezzel felvesznek akárhova.

Tematika szerint az utolsó anyag a "Bevezetés a Django világába". A bevezetés nem biztos, hogy elég. :)

Tematika az oldal alján:


[link]


Szerinted ennyi tudás elegendő dolgozni? Ez érdekelne konkrétan.


A logikádat értem: pythont tanulok, tesztelni utána is tudok, de fordítva is igaz.

2023. márc. 6. 10:04
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es: Nagyon köszi. Olvastam, hogy hatalmas a különbség bérben. "Szerencsére" az így 2 tanfolyam és min 1 millió (500-500eft).
2023. márc. 6. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Én első körben azt dönteném el, hogy mit akarsz csinálni, tesztelni vagy programozni. Eléggé más a kettő, más hozzáállás, más szemlélet kell hozzájuk.
2023. júl. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a gubanc, hogy ha még nem igazán csináltad egyiket sem, nem tudod melyik lenne jobb neked.
2023. júl. 11. 23:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a programozást mind a tesztelést ki lehet próbálni pár nap alatt otthon.

Persze ha egyiket sem csináltad még akkor nem tudhatod, hogy melyik érdekel jobban.

Ha csak a fizetés számít akkor szerintem programozás, azzal tudsz messzebb eljutni fizetés terén, persze tapasztalattal és sok tanulással.

Viszont egyikben sem leszel jó (főleg nem boldog) ha csak a pénzért akarod csinálni.

2023. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, azért ez bármely szakmára igaz. De ha jó a fizu, hangulat, körülmények, akkor kb bármit meg lehet szeretni. Természetesen a programozáshoz és azért a teszteléshez is kell egy kissé intrvertált személyiség, de az megvan.
2023. júl. 13. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!