Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes 1,5 évig ülnöm a...

Érdemes 1,5 évig ülnöm a félkonfigomon?

Figyelt kérdés

Persze nem szó szerint. Párommal kevesebb, mint egy hónap múlva utazunk Németországba dolgozni. Amíg saját albérletünk nem lesz (minimum 1-1,5 évig a kinti ismerősök szerint) biztos nem fogom tudni magammal vinni az asztali gépet. Addig érdemes őrizgetni (rokonoknál maradhat itthon) vagy adjam el? Csak a kérdéses hardvereket sorolom fel, a többi sorsa már eldőlt.

Szóval:

- i7-10700k processzor

- ASUS ROG Z490-A alaplap

- CORSAIR Vengeance 3200MHZ 2x16GB (DDR4) RAM

- CORSAIR RM750x 750W moduláris táp


Mit gondoltok, egy erős videokártyával használhatónak fog még számítani 1920x1080, inkább 3840x1080 (ultrawide) felbontás mellett? Gondolkodom gamer laptop vásárlásán is a későbbiekben.

Köszönöm előre a válaszokat/tanácsokat.



2023. márc. 16. 02:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb ha most eladod, aztán majd veszel másik gépet / lapost. Most ér x összeget, 1-másfél év múlva viszont már jóval kevesebbet fog érni, szóval logikusabb most pénzzé tenni aztán majd mikor eljön az ideje akkor venni egy aktuális konfigot.
2023. márc. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tápot megőrízheted
2023. márc. 16. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is az eladás felé hajlok kicsit jobban. Az egyik visszatartó erő, hogy úgy vadásztam össze ezeket Hardveraprón… :D Kivéve a tápot, azt sosem vennék használtan. Bízom benne, hogy pár év múlva ha nem is váltok laptopra, nem kell már így bajlódnom, csak ki tudja, addigra minden mennyibe fog kerülni. Pont a tápot (amúgy az 2024-ig garanciális) 45 ezer körül vettem, ugyanabban a webshopban most néztem, hogy 80 ezer az utolsó ára…
2023. márc. 16. 04:22
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
100%
Add el, haverom ugyan ebbe a cipőbe került. Épített egy baró konfigot. Akkor még még 6. generációs i5, GTX960, stb. Majd kimentek, havonta hazajöttek jó esetben 3 napra, de akkor se nagyon ért rá kihasználni. Csak az anyja netezett rajta, mikor kint volt. Mára már teljesen elavult alig ér valamit.
2023. márc. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Add el az egészet, majd veszel évek múlva egy másikat, ha lesz rá időd egyáltalán.
2023. márc. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem is veszel másikat mint én. Annyira más, fontosabb dolgok fognak lekötni mint ez a gamerkedés, állandó fejlesztgetés.
2023. márc. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!