Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen típusú kábel tudja a...

Milyen típusú kábel tudja a 120hz-t számítógép, és Tv összekötésénél?

Figyelt kérdés
Jelenleg A+ UHSP2.1 hdmi-vel van de, a beállításokban csak 60hz-t ad ki lehetőségnek 3840*2160 felbontáson a drive programja. A Tv TCL 55"C735.

2023. ápr. 5. 08:16
 1/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Kipróbálnék másik 2.1-es HDMI kábelt. VRR-t bekapcsolnám, ha van ilyen lehetőség a TV-n.

Nekem igaz monitorom van, de ott a 165Hz csak Display Port-on keresztül megy. A Tv-den viszont nincs ilyen bemenet, marad a HDMI.

2023. ápr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyári Playstation 5 kábellel is ugyanez a jelenség van. Ps5-n mutatja a 144hz-t illetve be van kapcsolva a VRR és társai is.
2023. ápr. 5. 08:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen. A tv-k nem tudnak külső bemenetről 60Hz-nél nagyobb jelet fogni.

A 120Hz a belső képmegjelenítésére vonatkozik,de nem tudod úgy használni mint egy 120Hz-s monitort.

De cáfoljon meg valaki akinek ez sikerült,bármivel is.

2023. ápr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A Playstationnak akkor külön szabványa van ami tudja a 120-144hzt is hdmi kábelen keresztül?
2023. ápr. 5. 09:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Sorry,valószínű hülyeséget írtam a 3-as válaszomban,vannak már tévék amiknek ez nem gond.
2023. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ultra High Speed HDMI Cable (48G Cable) kábel az jó. Az a legjobb ma.


A TV vagy a laptop nem rendelkezik megfelelő HDMI 2.1 csatlakozóval ehhez.


A TV ez az oldal szerint

[link]

Rendelkezik a megfelelő csatlakozóval, de figyelned kell rá, hovy jó helyre dufd, mert csak az egyik hdmi 2.1 verziós.


Ha jó helyre dugtad a tv-n, akkor marad a számítógép oldali csatlakozó. De arról még nem tudunk semmit egyelőre. Videokártya vagy laptop vagy amit használsz, pontos típusa kéne


Amúgy ilyet is találtam:

However, if we can force 8-bit color coding (16.7 million colors), no HDR, and 4:2:0 chroma subsampling, then 4K 120Hz actually turns out to “cost” about 16Gbps, which is technically possible on HDMI 2.0.

Tehát elvileg 2.0 esetén is megoldható a 120hz kös trükkel, rontva a színeket.

2023. ápr. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, időközben az Nvidia drivert frissítettem,és megtaláltam a Pc-hez tartozó beállításokat. Ott mutatja a 120hz-t is
2023. ápr. 8. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!