Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » XP-s régi kis notebook 1.6GHz...

XP-s régi kis notebook 1.6GHz 1GB még használható netezésre? (vagy mire?)

Figyelt kérdés
most itt nem tudom kipróbálni, azért kérdezem, mehet a kukába vagy lehet Böngészni vele valami módon?

2023. ápr. 25. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Valamilyen kisebb igényű Linuxal használhatóak a kisebb igényű oldalak, pl a gyakorikérdések, igényesebb oldalak, pl a Youtube, Facebook, szóba sem jöhet.
2023. ápr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Illetve digitális képkeretnek is lehet használni
2023. ápr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbi:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

topik #4-es hozzászólásához hasonló lesz a véleményem:

* Kukába - deponálható háztartási hulladékba - semmiképpen ne kerüljön, elektronikai - tehát veszélyes - hulladék

* A Windows XP terméktámogatása lejárt, modern böngészők nem érhetőek el rá, így Internet-használatra nem feltétlenül jó.

* Bár nem írtad, pontosan milyen processzor van benne, de az XP-ből és az 1,6 GHz-es órajelből feltételezve valószínűsítem, hogy a jelenleg támogatott Windows 10 vagy 11 gyanítható, hogy nem fog rámenni.

* Megpróbálkozhatsz kisebb gépigényű ablakkezelővel ellátott Linux-disztribúcióval, de nagy csodát ne várj: az újabb szoftverek és a szkriptektől és nagy méretű médiatartalmaktól terhelt oldalak megeszik a gépet reggelire.

2023. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet vele böngészni, valamilyen módon. De inkább csinálnék belöle NAS-t, vagy hasonló háziszerver akármit. Vagy ingyen felajánlanám ilyen célra, kukába ne, mert veszélyes hulladék.

(Lehet, hogy lehet benne memoriát böviteni, 4gb-al már kompromiszumosan, de manapság is használható lehet)

2023. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy biztos, hogy tudsz rajta Gyakorikérdésekezni, az hasítani fog.


Nagy teljesítményű oldalból ne nyiss meg többet, Youtube mellé pl. nem érdemes megnyitni a Facebook-ot és vice versa.

2023. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Netezésre nem. Retro-korabeli cuccokra viszont még jó lehet...


Írj pontos konfigot, hátha ér valamit.

2023. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy hasonló paraméterekkel rendelkező netbookot keltettem életre Lubuntuval, meg Seamonkey böngészővel. Alap dolgokra elmegy, Netflixezni ne akarj már vele. :)
2023. ápr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen. Gyanús nekem, hogy ez valami Atomos netbook lehet. Az nem igazán jó semmire. A proci csak 32bites, már modern Linux sem nagyon van, ami támogatja.
2023. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8,

Most néztem meg gyorsan, a Atom N450-as proci, ami a netbookomban van, már az is 64 bites. Szóval nem az lesz a limitáció, hanem a max 2! gb ram. Ami valjuk be, egészen karcsúnak számit manapság.

2023. ápr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: A Lubuntunak azért elég. :-) Vagy egy Peppermintnek. Igaz, a weboldalak attól sem lesznek kisebbek, így ahogy írtam, Netflixezésben pl. ne nagyon reménykedjen. Bár a SeaMonkey böngésző elég takarékosan tud bánni az erőforrásokkal.


#3 "A Windows XP terméktámogatása lejárt, modern böngészők nem érhetőek el rá"

Ez azért nem teljesen igaz. A MyPal egy XP-kompatibilissá tett aktuális Firefox, az még létezik rá.

2023. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!