Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopból kivett Hddre Windows...

Laptopból kivett Hddre Windows telepítése?

Figyelt kérdés

Van egy acer laptop, valamiért nem telepít kűlső hddről, megáll a betöltő képnél. A saját hddje le van formázva, így nem indul. Arra gondoltam kiveszem a saját hddjét és úgy teszek rá Windowst. Rufussal lehetséges, vagy belerakom egy pcbe és úgy telepítem fel.

USB m jelenleg nincs így nincs más lehetőség. Bios uefi vagy legacy legyen?



2023. máj. 21. 00:31
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
acer aspire 3 a315-21 n17q3
2023. máj. 21. 00:40
 2/30 anonim ***** válasza:

"Arra gondoltam kiveszem a saját hddjét"

Rossz ötlet.


"valamiért nem telepít kűlső hddről"

Dehogyisnem. Ugyanúgy mint pendriveról.

2023. máj. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem indul el? Microsoft telepítőjével csináltam külső hddre, pcre szokott sikerülni, de most valamiért nem indul, csak folyton vissza lép. Vagy megáll a kezdő betöltőképnél. Biost defaultra állítottam. Valami ötlet?
2023. máj. 21. 01:22
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha UEFI-n van a BIOS-ban akkor a FAT32-re formázott eszközökről tud csak telepíteni. Ha NTFS-re formázott külső HDD-n van a telepítő akkor állítsd Legacy-ra a BIOS-ban (esetleg még a Secure-t is tiltsd le). De így nem lesz a modernebb UEFI telepítés.

Egy pendrive-ot csak kellene szerezned a telepítéshez. Ha Rufus-szal teszed rá a telepítőt akkor az megoldja az UEFI telepítést 4GB-nagyobb fájlok esetében is. Két partíciót hoz létre (FAT32 és NTFS) és a FAT-ról kezdi a bootolást.

2023. máj. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Külső hddről próbálom de sehogy sem akar a telepítő előjönni, vissza lép és csak az Acer felíratig jut.

Lehet hogy külső Hddről nem képes?

A laptopban lévő lemezt egy másik gépen formáztam gpt-ntfs formátumra.

2023. máj. 21. 07:22
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Jól formáztad gpt-ntfs párosra csak a hdd-t fat32-re kelleme formáznod amin a telepítő van ha 4gb-nál nem nagyobb benne az install.wim fájl.

Az Acer laptopokban, a BIOS-ban még engedélyezni kell az F12 Boot menu-t mert alapból le van tiltva. Így bekapcsolásnál az F12 gomb nyomogatással egyből kiválasztható a meghajtó.

2023. máj. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Engedélyezve van az f12. Próbáltam rufussal fat 32/ NTFS de semmi. Microsoft creátorral is de néha bevilant a Windows betöltő logó, de meg is áll. Próbáltam securebootot be és kikapcsolva. Azzal rontottam el hogy partíció wizardal töröltem a bent lévő lemezt, gondoltam, hogy a telepítő, majd létrehoza a partíciókat.
2023. máj. 21. 09:30
 8/30 anonim ***** válasza:

"néha bevilant a Windows betöltő logó"

Tipikusan ilyen akkor történik ha nem helyesen, hanem legacy módon indítod a pendriveot.

Csak azt szabad elindítani ami az F12 listában UEFI: előtaggal szerepel a kettő közül.

2023. máj. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Létezik, hogy külső Hddről nem lehet telepíteni? már csak pendriveban bízok. Van hogy ki kressel és hangyásan írja ki hogy acer asztali PC n még nem jártam így.
2023. máj. 21. 10:15
 10/30 A kérdező kommentje:
Szereztem pendrivet, rufussal és Windows creátorral is próbáltam, de nem sikerült. Uefi módon nem láthatók a meghajtók csak legacy ban. Mbrre formáztam a belső lemezt rufussal sikerült rátenni legacy módban Windows 8.1 et, de csak ha NTFSre formáztam a telepítő pendriveot. Ezzel a módszerrel Windows 10 nem sikerült. Most újra gptre formáztam a belső meghajtót de uefi módon no boot device fogad? Securebootot kikapcsoltam. Valami ötlet?
2023. máj. 22. 01:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!