Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A yettelnél meddig őrzik meg...

A yettelnél meddig őrzik meg a híváslistát és a cellainformációkat?

Figyelt kérdés
Tudja valaki esetleg? Azt tudom hogy a törvényi minimum egy év. Gondolom sajnos nem is őrzik meg nagyon tovább.

2023. máj. 23. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy? Úgysem férsz hozzá.
2023. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz a kérdés.


Szolgáltató specifikusan a híváslistát érdemes kérdezni olyan esetben, amikor az előfizető akarja azt elérni.


Viszont A híváslista és A cellainformációk tárolása törvényileg szabályozott, így szolgáltatófüggetlen, hogy mennyi ideig kell tárolniuk őket, viszont ehhez a "csomaghoz" az előfizető nem férhet hozzá.


* Amúgy meg nem elképzelhetetlen, hogy nem tartják be 100%-osan a törvényi előírásokat.

2023. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A törvény azt mondja hogy legalább egy évig, ezért gondolom hogy felfelé nyitott, és az viszont már a szolgáltatón múlik. Csak részt veszek egy büntetőügyben ahol a felek hívásai és szerintem pontos helyük is fontos lehet, az iratok átnézése alapján meglep, hogy a rendőrség ezeket nem kéri le automatikusan. És már eltelt az egy év :(
2023. máj. 23. 22:37
 4/8 anonim ***** válasza:

3: Nézd, ennyit találtam:


"A törvény szerint az internet- és mobilszolgáltatók kötelesek bizonyos kommunikációs adatokat fél-egy évig, de egyes esetekben az előfizetés megszűnése után is megőrizni, hogy azok a hatóságok részére hozzáférhetők legyenek. Bár a kommunikációt magát nem rögzítik, az adatok között van többek között a hívó felek kiléte, a hívás hossza, a telefonok azonosító jelei és a cellainformációk, illetve internetes kommunikáció esetén a felek IP-címei, technikai adatai."


[link]


Az előfizetés megszűnése után szerintem irányadó a 8 év. De ez csak tipp, nem tudom pontosan.


Viszont az idézett szövegből kiindulva lehet, hogy nem mindegy, hogy előfizetéses vagy feltöltős számról van szó.

2023. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Adattárolás Magyarországon

[link]

2023. máj. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"nem mindegy, hogy előfizetéses vagy feltöltős számról van szó."

Sokan keverik... a feltöltős is előfizetés.

(Sőt az az igazi előfizetés, mert ott tényleg előre fizetsz, a havidíjjasnál meg utólag)


Kérdező ha szeretnéd, hogy megnézzék az adatokat, akkor az ügyvéddel intéztesd el, hogy egy szakértő kikérje és megvizsgálja.

2023. máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: Miért te hogy hívod hétköznapi beszélgetésben a kettőt?

Gondolom post- meg prepaid-ezel...

2023. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok én hunglises majom.

Előfizetésnek hívom.

Emiatt sokan nekem ugranak, hogy "az kártyás te barom! A havidíjjas az az előfizetéses!"

2023. máj. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!