Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van-e bármilyen jelentősége,...

Van-e bármilyen jelentősége, ha egy fájl átnevezésénél a kiterjesztést is megváltoztatom?

Figyelt kérdés

Példa kedvéért: kaptam emilben (nem csatolmányban, hanem beillesztve) pár képet. Letöltés után láttam, hogy .heic formátumban van (bár teljesség kedvéért: .jpg.heic volt a név után). A fileinfo-n láttam, hogy az almafonok mentenek heic formátumban. Ez stimmelhet is, hiszen a páromnak almafonja van s ő küldte a képeket. Átneveztem őket és a név végéről töröltem a .heic megenvezést s "csak" jpg formátumban vannak most képek. Ugyanúgy meg tudom nézni s nyitni. Hozzá kell(?) tenni, hogy Mac-re töltöttem le s neveztem át, ott nyitottam meg átnevezés után. Android (Samsung) telefonomra letöltve is meg tudom nyitni probléma (és átnevezés) nélkül.


A kérdés szempontjából mindegy amúgy a példa. A kérdésemet általánosságban teszem fel. Ha átírom a kiterjesztést, van-e bármi jelentősége (minőségromlás, egyéb?) azon kívül, hogy egy adott szoftverrel/applikációval meg lehet-e nyitni vagy sem?


Értelemszerűen nem vagyok szaki, csak egy laikus felhasználó, így ennek megfelelően és ennek megfelelő nyelvezettel is válaszoljatok, légyszi!


Köszönöm.



2023. máj. 28. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A formátumokhoz van egy alapértelmezett program társítva, ami megnyitja. Azért nem látsz változást, mert mindaddig amíg egy képfájl kiterjesztését egy másik ismert képfájl kiterjesztésre írod át, és mindkettőt támogatja a hozzá társított képnéző program, az értelmezni tudja a tartalmát és megnyitja képként.

De ha átírnád a képfájlt pl. .txt vagy .docx-re ami szöveges fájlformátum, akkor a hozzá társított szövegszerkesztő a képinformációt már nem tudná feldolgozni és megjeleníteni, csak krixkraxokat (a fejlécben viszont ott lenne a fájl eredeti formátumára utaló jelzés, amivel tudod hogy mire nevezd vissza).


Az átnevezés ezért nem is jelent konvertálást a formátumok között, és a tartalomban sem változtat semmit.

2023. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Macen és linuxon nincs jelentősége a kiterjesztésnek. A Unix rendszerek ellenőrzik a fájl első néhány bitét ami “magic number”-nek neveznek, ez alapján tudja megmondani hogy milyen fájl az. Pl egy jpg képet átnevezheted .mp3-nak is, tudni fogja hogy az egy jpg kép. Windows viszont a kiterjesztés alapján azonosítja a fájlokat. Itt már van jelentősége hogy milyen kiterjesztése van a fájlnak mert aszerint lesz kezelve. Attól hogy a heic kiterjesztést átírod jpg-re attól még az ugyanaz a heic fájl marad. Ha sikerül megnyitni és meg is jelenik a kép, akkor az csak azért működik mert a képnézegető támogatja a heic formátumot. Ha átnevezed jpg-re, de egy olyan számítógépen vagy telefonon néznéd ami nem támogatja a heic formátumot akkor hiába jpg a kiterjesztése, nem lenne megjeleníthető a kép mivel az továbbra is egy heic fájl. Vagy egy hibaüzenet vagy egy nagy feketeség lenne amit látnál.
2023. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. máj. 28. 21:11
 4/9 anonim ***** válasza:

2-esnél jobban nem lehet összefoglalni. Windowson ha letöltöd ezt:

[link]

akkor meg fogod tudni nyitni a HEIC formátumot is.

2023. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van.
2023. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább NE HEIC-be hanem JPG-be mentsétek a képeket ha azt akarjátok hogy bárki meg tudja nyitni őket..!
2023. máj. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Samsung android mobilom is tud HEIC-be menteni fotózáskor, de windowson csak a XnView MP tudja megnyitni (ingyen) vagy lehet online konvertálást igénybevenni valami weboldalon, akkor már inkább jpg..
2023. máj. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

6 a heic kevesebb helyet használ!

Az iPhonet meg be lehet állítani hogy ha windowsos gépre teszed a képeket akkor átkonvertálja.


7 nehogymár 350 forintot ne tudj kifizetni :D És akkor rendszerszinten fogja kezelni a win a heic-et.

Aki online konvertert használ, annak annei esze is van mint amennyi látszik! A gyerekedről, vagy az asszonyról készült bikinis képet felteszed valami tökömtudja milyen oldalra?? Normálisak vagytok?? Honnan tudjátok hogy onnan hova kerül?

Az online konverteeket lehetőleg tessék elkerülni! Főleg kényes adatok esetén!

2023. máj. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#2-t kiegészíteném azzal, hogy ez nem csak az oprendszertől, de annak beálíltásaitól, és a használt szoftverektől is függ. Ha például én Linuxon mondjuk a Maté asztali környezet beállításainál megadom, hogy a png fájlokat a Gimp nyissa meg, és átnevezek egy mp4 fájlt png-re, akkor ha duplán kattintok rá, a Gimp megpróbálja betölteni, de értelemszerűen nem fog sikerülni neki. Persze, ha mondjuk elindítom a VLC-t, és manuálisan betallózom, akkor fel fogja ismerni. De ez Windows alatt is igaz, hiába más egy dokumentum kiterjesztése, ha a megfelelő szoftverben (ami a valódi tartalmának megfelelő) betöltöm, akkor tudom használni. Dokumentumok esetén a kiterjesztésnek igazából csak kényelmmi szempontja van, hogy egyszerűen tudd azonosítani a fájl típusát. Futtatható fájlok esetén van jelentősége, ott ugyanis ha a .exe-t átnevezed mondjuk .txt-re, a Windows nem lesz hajlandó elindítani. (Linuxon pedig futtatható fájloknál irreleváns a kiterjesztés.)
2023. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!