Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lehet ez, valami vírus?

Mi lehet ez, valami vírus?

Figyelt kérdés

Kaptam egy iMessage üzenetet, nem telefon számról hanem e-mail címről.

Amiben az alábbi oldalnak szerepel linkje:

[link]

Felhasználó névvel és jelszóval.

Majd azt írja hogy a jelenlegi összegem 1 282 439 USD

Ez most mi lehet?

Valami átverés, vírus?



2023. jún. 7. 09:48
 1/5 SIDLER22 ***** válasza:
100%

Én ilyen link címre rá se kattintottam volna.

Eleve elég para ahogyan kinéz.

2023. jún. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobb esetben csak egy kamu felület amivel azt a látszatot keltik hogy sok pénze van valakinek, és egy nigériai típusú csaláshoz használják fel mint kamu bizonyíték. Azt hiszed hogy majd megkapod a pénzt vagy valamennyit belőle, csak utald el azt a pár ezres kis kezelési költséget, amivel lehúznak.


Remélem nem kattintottál rá, mert ez rosszabb is lehet. Főleg ha adatot kért be vagy engedélyt bármilyen dologhoz hozzáféréssel. Soha nem nyitunk meg spam üzenetet, mert már a szövegtörzsbe is lehet beágyazva olyan nyomkövető elem, amivel magadról információt adhatsz ki. Egy kéretlen üzenet bármilyen csatolmányát vagy tartalmát végképp nem szabad megnyitni.

2023. jún. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes vagy h megosztod itt a vírusos linked, hátha más is bszpja
2023. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon valós, hogy a semmiből 1 millió dollárod lesz.
2023. jún. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

3-as. Ezt jelzi az Eset Internet Security, vagyis a linket azonnal törölni kellene!

Adathalászati kisérlet!

2023. jún. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!