Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » IPhone vagy Samsung?

IPhone vagy Samsung?

Figyelt kérdés
máj. 10. 11:05
 1/8 A kérdező kommentje:
iPhone rövid i-vel akartam csak magától átírta! :)
máj. 10. 11:06
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Melyik modellek?

Mert mint márka, mind a kettő nagyon jó a maga nemében. A fő különbség a szoftver...illetve, hogy a Samsung maga hardvergyártó és fejlesztő is, vagyis lényegében egy komplett telefont meg tudnak tervezni és le tudnak gyártani, de a szoftver külsős, nyílt. Az iPhone ezzel szemben főleg szoftvercég, bár az SoC-t licenszelt ARM alapokon maguk tervezik. A OS saját és zárt, ennek minden előnyével és hátányával.


Én használom mind a kettőt, mert jelenleg a céges telefonom egy iPhone 16 (előtte egy 11-es, azelőtt egy 7-es volt), a sajátom meg egy Samsung S24 (előtte Note 10, azelőtt S8).


Én a Samsungot, illetve a One UI alapú Androidot jobban szeretem.

máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Azért az a zártság abszolút nem releváns manapság, mivel mind a One UI, mind az IOS elég sokat változott. Mondhatni már mindkét rendszer egy android/IOS hibrid lett manapság, ez azt jelenti hogy az Android is zártabb, az IOS is nyitottabb lett.(különösen az IOS 26 óta)


Szóval azt mondom átlag user esetében abszolút irreleváns hogy most IOS vagy One UI, mert kb. ugyanarra jó. Apple előnye, hogy a saját eszközeivel piszok jól működik együtt, a Samsungnál nehezebb egy ilyen ökoszisztémát összerakni. De ha ez nem szempont, akkor meg teljesen mindegy.

De én biztos hogy S széria alá nem adnám Samsung alá, Apple esetében pedig régi Pro(13 vagy felette) vagy sima 17-es legalább.


Nekem iPhone, de azért a 26 óta nem a legjobb az IOS, viszont szerintem az Androidról váltóknak a dolga sokkal egyszerűbb, mint valaha.

máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Samsung A56 tökéletes a hétköznapi/céges használatra is
máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Kétségtelenül sokat közeledett egymás felé a két rendszer az évek során, de az alapvető különbségek megmaradtak szerintem (motorháztető alatt piszkálás, külső forrásból való telepítés, hard reset, ablakos/osztott kéernyős futtatás ilyesmik). Az iOS 26 valamiért nagyon nem jön be, pedig inkább Androidos vagyok, ahogy #2-ben írtam (nmondjuk nem nyomkodtam teljesen szét minden lehetőséget, de felhasználói szemmel nem igazán vett meg a nagy újítás).
máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

"az IOS is nyitottabb lett"


Miben lett nyitottabb? Nekem most epp iPhone-om van, de meg ilyen tok alapveto dolgokat sem tudok allitani, hogy hany oszlop legyen ikonokbol a home screenen, amit az Android mar 10 eve is tudott.

máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Iphone.
máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Részemről egyik sem.
máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

A Repont app nem enged regisztrálni (Samsung S25) Mi lehet az oka?

Se az én telefonomon (Samsung G. S25) sem barátom (Iphone 16) telefonján nem enged regisztrálni a Repont App.

Samsung galaxy s23 helyett iphone 15 pro max?

Érdemes lecserélni a samsungomat iphonera ? És légyszi ne kezdjen itt senki vitatkozni hogy melyik a jobb😂 Nekem nincs bajom egyik telefonnal se szeretem a samsungot is ,még nagyon régen volt egy iphone 4s em. Szerettem és nagyon sokáig nyúztam (anyukámé volt és ő...

Kompatibilis a Samsung Galaxy Buds2 egy Apple Iphone 13-as készülékkel?

Telefon vásárlás előtt állok és eszembe jutott, hogy nem biztos, hogy kompatibilisek egymással. Próbáltam utánanézni interneten, de egyik helyen ezt, a másik helyen azt írják.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!