Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell fájlokat mozgatni...

Hogyan kell fájlokat mozgatni egyik gépről a másikra?

Figyelt kérdés
A két gép össze van kötve egy házban van. Megfelelő kábellel. De hogyan mozgassak fájlokat? Kb 20 gb-ot kéne. Egyik gépen xp home van a másikon xp proff. A kábel sima hálókábel.
2009. márc. 4. 17:46
 1/6 A kérdező kommentje:
kérlek lépésről lépésre írd le
2009. márc. 4. 18:00
 2/6 AdamMcKraken ***** válasza:
Akkor máris megakadtál, mert "sima hálókebellel" NEM tudsz hálózatot létesíteni két gép között, csak ha mindkettő gép egy router v switch (v esetleg hub-ra) van dugva! Mert különben bizonyos kkétírányú, crosslink kábelre van szükséged, amivel direktbe tud kommunikálni a két gép!! Utána még be kell állítanod a hálózatot!
2009. márc. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2. hibát fedeztem fel (nem biztos de úgy 80% )

- A sima hálókábel nem lesz jó! Szerintem ilyenre lesz szükséged? [link]

-XP Home-ban nem tudok ilyen lehetőségről, de ez az a dolog amiben nem vagyok biztos!


Üdv. Aiwa

2009. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 AdamMcKraken ***** válasza:

Kedves Aiwa! Én is 2 hibát fedeztem fel a válaszodban, miszerint amit belinkeltél az egy sima UTP kábel amivel ugyanott tartana ahol jelenleg, mert ilyen kell neki: [link]

A másik h a Homal is lehet simán hálózatot létrehozni, ez nem kérdés!

2009. márc. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

UTP egyenes patch kábellel is lehet 2-gép között hálózatot létesíteni egyes hálózati kártyákkal, csak lasabb lesz az adatátvitel. De igen, ilyen célra crosslink kábel kell.


Nagyvonalakban.


- Hálózati munkacsoportnak mindkét gépen azonosnak kell lennie

(Ha minden igaz xp home-ban ez MSHOME, profban pedig ha magyar MUNKACSOPORT. Ezt kell azonos névre állítani) -> Sajátgép - jobb egérgomb -> tulajdonság. A rendszertulajonságok ablaknl számítógépnév fül -> módosítás gomb. Itt lehet munkacsoporot állítani és pc nevet.


- Oszd meg azt a mappát ahova majd másolni akarsz, ezt úgy hogy a sajátgépben kijelölöd azt a mappát jobb egérgomb tulajdonság, majd a megosztás fülnél eléred (klikkeld be mappa megsozstás hálózaton továbbá klikkled be a más felhasználó is módosíthatja fájlaimat)


- Tételezzük fell hogy a DHCP kiosztja a megfelelő ip-címeket. Ha nem akkor manuálisan kell beállítani a hálózati kártyákon a TCP-ip résznél.

pl Egyik gép: IP: 192.168.1.101 a másik gép IP 192.168.1.102 az átjáró mindkettőnél: 192.168.1.1 az alhlózati maszk: 255.255.255.0 a DNS pedig lehet az átjáró címe ez esetben: 192.168.1.1


- A hálózati helyeken ikonra kattintasz mindkét gépen. Bal oldalt a Hálózati műveleteknél ráklikkelsz a Munkacsoport pc-inke megjelenítésére. Ha jól alakul akkor felhozza a másik pc nevét. Belelépsz és kikeresed az adott könyvtárat amibe másolnál. Húz át a gépedről azt a mappát amit akarsz a másikra tenni.


Röviden ennyi lenne, persze akadhatnak problémák...

2009. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 19:01!

Akkor már csak 1 hibám volt ;):P:D

2009. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!