Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen ismeretek kellenek...

Milyen ismeretek kellenek ahhoz, hogy jó PC Játék tesztelő legyek?

Figyelt kérdés
Olvastam az interneten arról, hogy a PC játék tesztelők munkája nem csak abból áll, hogy játszanak :) Kicsit félek attól, hogy elinduljak ezen a pályán - félek attól, hogy esetleg túlságosan hülye vagyok ahhoz, hogy felfogjam azt, amit a "Kockák" a kisujjukból ráznak ki, de akkor is érdekelnek a PC játékok :)
2011. ápr. 29. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen irányítottságú középiskolába járni. Emelt szintű informatika érettségi, egyetem. + egy halom tanulás iskolán kívül, önszorgalomból, és még akkor sem biztos hogy "pc játék tesztelő" lesz belőled. Az a baj hogy minden gyerek aki szeret számítógépzeni így képzeli el az életét, aztán ha már többet tud akkor döbben rá hogy mit jelent valójában az a szakma. Rengeteg matematikát igényel például. Ha nincs meg benned az az informatikai/matematikus zseni mag akk felejtsd el.
2011. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló, köszönöm szépen :)


Sajnos matekból eléggé hülye vagyok :-( Viszont tanulni szeretek :) Na de ez már más tészta.


Azért köszi a választ :) Minden jót :)

2011. ápr. 29. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha matekból gyenge vagy, akkor szerintem elfejetheted :/
2011. ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 laci9 ***** válasza:

Szia.

Szerintem nem kell matek zseninek lenned, elég ha van jó imeretséged, a többi megy magától ha szeretsz tanulni.

2011. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell matematikusnak lenned, nekem pl. (3d grafikus, lakástervezés, ilyesmi) leírják, hogy ez meg ez ekkora legyen, és semmi dolgom, csak akkorára húzom. Amúgy főleg bugjelentéseket írnak a tesztelők(gondolom) szóval jó emlékezet és sok hibakód a fejedben el fog kelleni. Másrészről nem hinném hogy nagy a kereslet, csak rokonnál találhatnál munkát, Mo.-n összesen 1 db cég van, akik alkalmaznak tesztelőket úgy tudom. Persze a programozási tudás is alap, ahhoz sem kell matematikusnak lenned, viszont a logika és az IT ismeretek nagyon fontosak. A képletek meg tanulhatóak.
2011. ápr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Miről beszélsz, hogy csak 1 cég alkalmaz tesztelőket? Szinte mindegyik.
2011. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy cég szerződtet hivatalosan is játéktesztelőket. Az más dolog, ha valaki meghirdeti az újságban, vagy egy egyetemen, hogy kellene 5 ember ingyen, akik megnézik a jatékot, hogy élvezetes-e?
2011. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocs, ebben igazad van. Azt hittem hogy "sima" tesztelőkről beszélsz.
2011. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!