Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Macbook vagy PC? ( bővebben lent)

Macbook vagy PC? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeptembertől fogok remélhetőleg egyetemre menni, viszont addig mindenképpen szeretnék laptopot venni. Sok mindenkitől hallottam, hogy a macbook sokkal jobb, mint a PC és ugyanezt fordítva is, tehát sajnos elég tanácstalan vagyok...

Amire főleg használnám az főleg netezés, képszerkesztés, munkák megírása, esetleg ha lesz szabadidőm, akkor egy kis játék is :D

Szóval szeretném a véleményeteket kérni, hogy melyik a jobb, melyiket lenne érdemesebb megvenni ( és még valami: lehetőleg több évre szeretném venni, mert hiába gyűjtögettem én össze rá a pénzt, meg a ballagás is, azért szeretnék egy biztonságos, de időtálló gépet venni)

Előre is köszönöm (:


2011. máj. 14. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sok mindenkitől hallottam, hogy a macbook sokkal jobb, mint a PC és ugyanezt fordítva is, tehát sajnos elég tanácstalan vagyok...


Most őszintén, szerinted itt mi mást hallanál? Ha pedig megerősítésre vágysz, akkor mondd, hogy mit szeretnél venni, én meg mondok rá 10 jó okot, te pedig boldogan megveheted.

2011. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké, akkor máshogy kérdezem: ha a helyemben lennél, melyiket vennéd meg? (;
2011. máj. 14. 15:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Időtálló gépet venni? Ezt a számítógépek világában már nem nagyon használják. Nézzük csak, egy egyetemistának jó ha laptopot vesz, mert tudja hordozni, amire sokszor szüksége lesz.Viszont ha kevés a pénz, és erős gépet akar venni, és nem számít, hogy nem tudja hordozni amit kétlek, akkor asztali gépet kell venni.
2011. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 P.O.C. ***** válasza:

A MAC minden kétséget kizáróan minőségi gép, erős konstrukció. Viszont a gyakorlatban magyar nyelvterületen semmit sem érsz vele a nettezésen kívül. A hazai fejlesztők is letolják, főleg azért mert nincs magyar támogatás hozzá. Így komoly munkára és irodai célokra használhatatlan. És mindenek a tetejébe k*rva drága, akár három PC alapú számítógépet is vehetsz az árából.


A PC jóval olcsóbb, Windows alatt sokkal jobban érvényesülsz, nagyobb a kompatibilitás. Vannak hozzá programok, magyar fejlesztésűek is százával. Könnyen lehet hozzá találni ingyenes programokat, ráadásul egyetemistaként a Windowst és az Office -t is ingyen használhatod. Játékot is lényegesen többet fejlesztenek Windows alá.

És ha a Windows nem felelne meg, még mindíg ott van a Linux..

2011. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mennyit költenél a számítógépre?
2011. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább azon agyalj, hogy egy erős, de 3 óra alatt lemerülő laptopot vagy egy gyengébb, de 6-7 óráig működő netbookot szeretnél.

Netbookok között a tapisok nagyon hasznosak tudnak lenni, jegyzetelésre nagyon jó, irigylem, akinek olyanja van :)

A játék utolsó szempont legyen, nem sok időd lesz rá, ha komolyan akarod venni az egyetemet.

2011. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Meghát ha előveszel egy mac-et, akár a könyvtárban egyből megnézik :))
2011. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

@P.O.C.

Gratulálok, látszik, hogy sok Mac-et használtál. Szerintem még csak képről láttál olyan gépet aztán meg itt osztod az észt, vagyis inkább baromságokat írsz.

2011. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 P.O.C. ***** válasza:

Tévedsz, használtam/értékesítettem már jó pár MAC -et az előző munkahelyemen, a vevőknek persze mindent fényezni kell majd bekenni cukormázzal, de személy szerint én nem vagyok tőle elszállva. A mostani munkahelyemen se mindennapos dolog, hogy MAC -et adunk el. Hetente kb. 2-t ha megvesznek.

Sokan, mikor meglátják az árcédulát kikerekedik a szemük.


Én csak egyetlen dolgot vettem észre, rohadt gyenge ár/érték arányuk van. Ráadásul ehhez képest a meghibásodás statisztikában is csak középmezőny, valamint az sem értem, hogy garancia miért csak 1 év.

2011. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
MacBook sima fehér. kb 200.000 ft. megéri.
2011. jún. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!