Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok törölni egy...

Hogyan tudok törölni egy írásvédett mappát?

Figyelt kérdés

Amikor törölni próbálok egy mappát,a köv. üzenetet kapom:

"Hozzáférés letiltva! Ellenőrizze hogy a lemez nincs e használatban,nem e írásvédett..."

Hiába módosítom az attribútumokat,hogy ne legyen írásvédett,semmi... elég nagy méretű a mappa,több mint 2,5GB. Próbáltam az unlocker nevű programmal,de ha órákat fut akkor se megy lejjebb a mappa mérete. A lemezformázás nem működik.


2011. júl. 31. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem az írásvédelemmel van a gond, hanem a) a folderben van valami, ami fut éppen b) egy software olvasás alatt tartja c) nincs jogosultságod írni/olvasni a foldert.
2011. júl. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tomii92 válasza:
úgyis próbáltad hogy ujrainditod a gépet?mert nekem ez akkor szokott bejönni mikor torrenten letöltök vmit pl filmet megnézem és utánna leakarom törölni akkor nekemis ezt irja ki.újrainditom és letudom törölni.vagy mikor bezárom az utorrentt.de azis lehet h azért nem tod mert valamejik program használja.
2011. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
már többször újraindítottam... a mappa a Windows 7 próbaverziójából marad meg. A rendszert úgy töröltem le ahogy azt kell,követtem a leírtakat,de azt a mappát mégsem lehet törölni. XP-m van.
2011. aug. 1. 10:35
 4/6 János Géza válasza:
Nekem is pont ugyanez a gondom... XP mellet a Windows 7 próbaverzióját telepítettem, az operációs rendszert töröltem, de megmaradtak a mappák, amiket nem lehet törölni...
2011. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én viszont találtam megoldást :)

Az egész mappában kapcsold ki az írásvédettséget. Ezután egyesével kezd el törölni a mappák mappáit,lesz amit nem enged,azt ott hagyod. (ezzel is gigabyte-nyi helyhez juthatsz) Aztán az Unlocker progi segítségével azokat a mappákat amiket nem tudtál törölni,azokat töröld.

Így egy kb. 8.00 kb-os mappa fog visszamaradni,ami jobb mint a 2,5GB :D

2011. aug. 8. 12:41
 6/6 rotterdami válasza:

ha ki akarod törölni, azt a parancssorba megteheted

nem, nem tudom, hogy kell, de azt tudom, hogy onnan a védettek is kilőhetők

2013. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!