Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nekem melyik lenne a jobb?...

Nekem melyik lenne a jobb? Asztali gép vagy laptop? (lent)

Figyelt kérdés

A legtöbbet itthon gépezek, de azért akad év közben néhány alkalom amikor jó lenne egy laptop.

Tudom hogy asztaliból erősebbet lehet, és hogy könnyebb javítani. Viszon laptop mellett szóljon hogy elég kicsi a szobám és helytakarékosságból is jobb lenne egy asztali helyett.

ha vennék akkor mindenképp 60-100ezer ft-ig.

szerintetek melyik lenne jobb?

kérdezzetek nyugodtan és FELPONTOZOM a hasznos válaszokat :)


2011. okt. 23. 21:15
1 2
 1/19 tamasoft ***** válasza:
33%

Szerintem inkább asztali ezért a pénzért. És számításba kell venni, hogy a laptop kb. 3 évet bír, utána vagy kuka, vagy nagyon megutálod.

Hátrány, hogy nem hordozható, valóban, de ha csak néhányszor kellene, hogy mobil legyél, akkor nem érdemes a laptoppal bíbelődni. Apropó: milyen netet használsz? mobil stick, vagy kábelnet?

2011. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Először határozd meg, hogy pontosan mire is akarod használni.
2011. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Laptopot vegyél,mert az kevesebbet is fogyaszt mint az asztali gép.
2011. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kellene többé asztali gép,annyira megszoktam a laptop előnyeit.
2011. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
usb stick netet használok, itthon gépezek a legtöbbet, de megesik hogyha utazunk nyáron jól jönne. ennyi eddig asszem :D de kérdezzetek nyugodtan :P
2011. okt. 23. 21:26
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

asztali gép sokkal jobb..


Én nekem asztal sincs a szobámban mégis itt a számítógép.

A monitort egy lcd tv helyettesíti amit egy 3000ftos 10m hosszú hdmi kábellal összekötöttem a géppel így van hang és kép is egér és billentyűzet meg:egér egy könyvön billentyűzet az ölemben.

Laptop:mobilis az elején ,de 1 idő után az is madzagos lesz mert az aksi tönkremegy és drága az uj nagyon.

2011. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%

A laptop előnye: mobil, ha kell szállítható könnyedén, és jó tizedannyit fogyaszt, mint az asztali gép.


Az asztali előnye: fejleszthető. A laptop esetében nem tudod megtenni a lépésenkénti fejlesztést (vagyis, meg tudod tenni, de majdnem olcsóbban kijössz, ha veszel egy újat...). Asztali gépbe könnyedén veszel egy új vinyót, ramot, esetleg még procit is, aztán cserélheted az alaplapot stb.


Illetve, hasonlítva általában az asztali gép olcsóbb is.

2011. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
78%

nekem volt laptopom, mellett asztali gépem is. a laptopot imádtam, hiába volt gép, hol ezt hol azt használtam, ami épp kényelmes. viszont tényleg nem bírnak 2-3 évnél többet. ez nem csak arra értendő, hogy elavul, de folyamatosan kezd leépülni, tönkre menni. először az akksi, aztán túlmelegszik stb. ha még bírja valamennyire a strapát akkor ellehet passzolni, persze piti összegért. viszont egy gép erősebb, bármit kicserélhetsz benne, nem kell azzal bajlódni, hogy 15-17"-od van és azon kell mindig mindent megnézned, olvasnod... esetleg ha photoshopozol (még ha hobbi szinten is) megéri egy nagyobb monitor, géppel együtt.

de ez csak egy példa volt, photoshopnál sokkal durvább és gépigényesebb dolgokra használják az emberek, nézzük a mostani játékokat.

ha netezésre használnád, de ezt tudod is, hogy később is csak ennyi lenne az igényed, akkor mindenképp laptop. veszereznék valami kicsi asztalt, akár falra-szerelhetőt, vagy asztal se kell (én ágyban laptopoztam a legtöbbet).

fhu, mi van még...

eddig mire használtál egy laptopot vagy szgépet?

2011. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

jól írtátok.

A legfőbb kérdés: Mire használnád?

ha ezt megmondod akkor összehozzuk a tutit.

2011. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 CactusClone ***** válasza:
100%

60-100e forintos kategóriában elég visszafogott teljesítményű notebookot kapsz, pláne, ha legális oprendszer is van rajta, ami leginkább irodai munkára jó meg netezésre, korlátozottan játékra, ami persze akár megfelelő lehet, ha neked ezek az igényeid.

Való igaz, hogy egy notebook olyan 3 év után már elavultnak számít, de ugyanennyi idő alatt egy PC is. Csak a PC alkotórészeit egyszerűbben lehet újabbakra cserélni, a notebook bővítése pedig erősen korlátozott. Én azt javaslom, hogy bátran válassz notebookot, de ne sajnáld megvenni hozzá a kiterjesztett jótállást se, amennyiben a viszonteladó csak 1 vagy 2 évvel adja. (a Tesco, Auchan, Media Markt stb. és társaik előszeretettel adják oprendszer nélkül, meg 1 év jótállással a notebookokat, így tartva alacsonyan az árakat.

2011. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!