Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megoldható laptopon az 5.1?

Megoldható laptopon az 5.1?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy Sony Vaio VPC-YB3V1E/S notebookot, azonban nem szeretnék lemondani az eddigi 5.1-es hangzásról (genius SW-HF 5.1 5050 V2-m van). Az lenne a kérdésem, hogy képes-e a gép 5.1-es hang kezelésére és ezt meg lehet-e oldani valamilyen kábelátalakítóval (mondjuk HDMI?), vagy vegyek egy külső hangkártyát hozzá (Creative Sound Blaster X-FI Surround 5.1 USB-ra gondoltam). Ezekhez kapcsolódóan érdekelne, hogy mi a véleményetek a gépről és a hangkártyáról? A notebook 64bites rendszerű? Már amatőrnek számítok etéren, szóval bocs, ha marhaságokat kérdezek, kifogott rajtam az idő :D
2011. okt. 24. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A gépben 64-bites processzor van, manapság szinte mindben.

A hangot illetően, úgy hiszem a legjobb választásod valóban az USB hangkártya lehet, azonban ezzel nincs tapasztalatom.

Ha a gépen van HDMI kimenet és netán még hangot is küld rajta a gép, még akkor is szükséged van valamilyen eszközre, ami a hangot leveszi neked HDMI-ről és a hangfalba küldi :) Pl erősítő.


Tehát én az USB hangkártyára szavazok, de mielőtt beruháznál egyre, nehogy csalódás érjen, nézz utána, hogy megvannak-e rajta a neked szükséges csatlakozók!

2011. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz! 5.1-es erősítőm van, de azon RCA bemeneti csatlakozók vannak. Láttam pár helyen HDMI-->RCA átalakítókat, csak félek, hogy nem működne.
2011. okt. 24. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!