Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » IP Tv-ből számítógépre adás...

IP Tv-ből számítógépre adás rögzítése, vagy T-Home dekóderről adás rögzítése USB vagy videó kábellel. Hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Próbáltam rákeresni, de nem dobott ki eredményt, így remélem nem sokadikként kérdezem. Ha mégis, bocsi, dehát télleg nem találtam meg a keresőben...

2 hete fizettem elő a T-Home TV szolgáltatására: visszatekerheteted, megállíthatod, műsort felveheted, stb...

vettem egy HD LCD Tv-t is, van rajta USB port, és piros-fehér-sárga videokábeles bemenet. A T-home-os dekóderen is van egy USB port.

Szeretném számítógépre átmásolni kedvenc TV műsoraimat, ugyebár a dekóderben van egy hard-drive is, amire rögzíthetek 100 órányi műsort.

Hogyan tudnám akár a TV-ből, akár a dekóderen rögzített hard-drive-ról a gépemre varázsolni ezeket a műsorokat?

Vettem már video-kábelt (fehér-piros-sárga dugó az egyik végén amit a TV-be csatlakoztatok, vékony jack dugó a másik végén amit a számítógép Line-in csatlakozójába dugok bele (?? oda kell?). Veszek majd USB kábelt is, amit egyrészt a dekóderbe csatlakoztatok, a másik végét a gépbe. Ez eddig O.K., de hogyan tovább????? Milyen szoftver kell? Tudok ilyet freeware verzióban letöletni?

Kérlek, segítsetek!

Előre is köszönöm!


2009. júl. 5. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha valamit bedugsz a géped USB portjába akkor azt automatikusan érzékeli.


Ha merevlemezt (hard-drive) csatlakozol, automatikusan ki kell hoznia az intézőben és onnan tudsz másolgatni.

2009. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

olvastam közben a T-home oldalán, hogy ugyan a dekóderen van USB port, de még nincs hozzá kifejlesztve a szolgáltatás....pfff.... addigra megöregszem :)

Az USB kábelt sajnos még nem sikerült megvennem, néztem már több üzletben is, de sajnos csak olyan van aminek nem egyforma a 2 vége. Nekem olyan kell, aminek mindkét végén az a fajta csatlakozó van, amit csatlakoztat az ember lánya a gépbe. Tehát ezt még sajna nem tudtam kipróbálni.

A TV-n lévő USB port pedig igazából csak arra alkalmas, hogy beledugok egy pen-drive-ot, és az azon lévő jpg és mp3 fájlokat le tudja játszani. Szóval, a TV-ből gépre másolást mindenképpen a video kábellel kell megoldanom. Na, ehhez kéne valami megoldás....

2009. júl. 5. 11:51
 3/6 A kérdező kommentje:

11:40. köszi a választ, kábelhiány miatt (illetve amit az előbb leírtam) sajnos ez így nem műxik.

A videókábeles bulira van valami tipped? Milyen szoftver kéne hozzá? Merthogy ezt sajna nem ismeri fel automatice...

további szép napot neked! :)

2009. júl. 5. 11:55
 4/6 anonim ***** válasza:

A T-Home IPTV set-top-box USB portja nem működik, ne is próbálkozz vele. A merevlemezre rögzített műsorokat való idejű lejátszással SCART csatlakozón keresztül asztali felvevővel ki lehet írni DVD-re. (Külső rögzítésre a HDMI nem használható, a többi csatlakozó nem tudom, hogy alkalmas-e rá.)

Az IPTV-vel kapcsolatban ajánlom a hivatalos T-Home fórumot:

[link]

2009. júl. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

11:57, köszi a linket... hú, jó sok kérdés-válasz, végigolvasgatom....

további szép napot!

2009. júl. 5. 12:12
 6/6 anonim válasza:

Sajnos ez nem olyan egyszerű megoldani mint gondolod.

Fél évig dolgoztam rajta (komoly háttértudással és utánajárással) míg megoldottam. Saját szoftvert is kellett hozzá írni és most már kifogástalanul működik. Amiket írnak berendezéseket ,nehogy megvedd, csak kidobott pénz.

2013. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!