Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nagyon hangos a gépem mit...

Nagyon hangos a gépem mit tudnék csinálni hogy halkabb legyen?

Figyelt kérdés
Próbáltam, hogy leveszem az oldalát de így is nagyon hangos van valami ötlet amivel halkíthatnám?
2012. jún. 21. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is volt ugyanijen problémám. Az a probléma hogy vagy a processzor ventillátor(nekem ez volt), vagy a tápegység a hangos. Valahogy ki kéne deríteni higy mejik az és kicserélni.
2012. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy lecserélnéd a ventiket, a géped nem lesz jobb, halkabb lesz ugyan, de ilyen melegben csak pár hete lenne hátra...


ahhoz be kellene ruházni olyan technológiába (processzor+alaplap+táp+merevlemez), amely minimum energiatakarékos, VAGY stepping technológiával rendelkezik. ÍGY nem fog egyébként feleslegesen hőt fejleszteni terhelés nélküli állapotban, >> nem kell mit hűtögetni nagyon.

2012. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Ha leveszed az oldalat, akkor ugye persze, hogy meeg hangosabb...hisz nem folytod el a hangot :)

vagy azert vetted, le mert gondoltad igy jobban szellozik?

Tehat...bejott a nagy meleg megint...vagy azert lett hangosabb a geped mert fordulatszabalyzos ventilatorok vannak benne, vagy pedig valamelyik ventilator esetlegesen kivan kopva (port kapott esatobbi) es ezert zakatol.

Mondjuk a hidegen inditott gepnel a hangos ventilator a bemelegedes utan elhalkul...hacsak-nem mar segithetetlen es nem jo kenesuek a csapagyok es ezert folyamatosan hangosan muzsikal.

Tehat mi az abra nalad?

2012. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Hazardteam ***** válasza:
100%

Sokmindentől függ, de általában túlmelegedés, ventikre égett piszok, eltömődött hűtőborda, vagy venti "csapágyazás" ment tele porral.. Lehet még egyszerűen rossz minőségű, vagy régi ventilátor, gyenge hűtés a processzorodhoz, tápodhoz, VGA/IGP-hez stb teljesítményéhez és hőleadásához képest. Vidd el valami szakemberhez, hogy pasztázza újra az egészet a chipsettől fogva a VGA-n keresztül a processzorig. Sokszor (főleg VGA-nál) az a kicsi ragacsos rágógumi szerű izé, amit a hő elvezetése érdekében tesznek a chip és a hűtőbordák közé, az évek alatt megmerevedik és olyan lesz mint valami műanyag. Ezek után nem "vezeti" a hőt a borda felé (amit fúj a ventilátor) hanem "szigetel" ezáltal megakasztva a chip és a borda közötti hőáramlást, amire a rendszer úgy reagál (főleg ilyen meleg időben) hogy megemeli a ventilátorok fordulatszámát (ami ilyen esetekben még így is édeskevés)


Jó lenne minél előbb megoldanod, mert a hő nem tesz jót ezeknek a mikro alkatrészeknek és a kondenzátoroknak sem. Ha leveszed a ház oldalát, az ideig óráig valami kicsit segít, de csak fél(inkább harmad/negyed)megoldás.


Persze, ahogy már írták, az sem mindegy, melyik ventilátor zúg. Ha a processzorodon pl. akkor érdemes beszerezni olyan hűtőt, ami képes normális fordulatszám mellett elvezetni a hőt a processzorodról. VGA-knál is van ilyen lehetőség, de nagyobb macera és nem is olcsó. Viszont, ha régebb óta megvan, akkor mérget vehetsz rá, hogy ha nem is most, de idővel jelentkezni fog az a "rágógumi szerű izé" megmerevedés..

2012. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle beruházás előtt én azt javasolnám, hogy az ujjaddal fogd le egy picit a proci ventillátort, aztán a grafikusét, aztán mindet szépen sorba. így megtalálhatod azt, amelyik hangos. ha szeretnéd kicserélheted halkabbra, de ha poros belül a gép, kompresszorral fújd ki, kenyd meg újra hűtőzsírral az átvezető részt... ezeket teheted. Én a tápban cseréltem hűtőt, mert elfáradt, hangos volt. De először mindenképpen keresd meg a hangos ventillátort
2012. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

a proci hűtő a hangos.

Mennyiért tudnák egy másikat/jobbat venni? és nehéz beszerelni? hozzá van valahogy kötve a procihoz?

2012. jún. 21. 23:26
 7/15 A kérdező kommentje:
és köszi a válaszokat :)
2012. jún. 21. 23:26
 8/15 Hazardteam ***** válasza:

Javaslom az Arctic (Cooling)hűtőket. Ez egy svájci márka, pontos tervezéssel és barátságos árral. Nem tudom milyen procid van így konkrét példányt sem tudok ajánlani momentán.

Viszont ha a procihűtőd hangos, az még a "legideálisabb" vagy legkevésbé fájdalmas. Mielőtt bármit néznél, vagy vennél, próbáld kitisztítani a hűtő lamelláit és a ventilátod lapátjait stb. Ha javul valamelyest a helyzet, de még nem az igazi, szólj egy ismerősödnek, aki csinált már hasonlót és pasztázzátok újra a proci sapkáját, meg a hűtő talpát (de csak nagyon vékonyan) viszont, ha ez sem oldja meg a problémát, akkor az elsőt próbáld. Nézd meg Aida64 progival, vagy Everest-el hogy miylen típusú az alaplapod, vagy a processzorod tokolzása és ahhoz mérten keress a neten, akár gugliban arctic (vagy amilyet akarsz, de én ezt javaslom) hűtőket. Írd a neve és a foglalat neve után hogy "ár" és kijönnek kb..re. Leszedni könnyű a hűtőket, feltenni már nehezebb, de nem bonyolult. Ezért mondom, hogy próbálj keresni a környezetedben olyat, akinek nem új ez az egész, és nem is "főtettema wondózt értekhozzáá ecsém" szakértő, hanem vágja valamenynire a témát és csinált már iylet. Általában 4 darab kis "satu" vagy "pöcök" tartja az alaplapban, amiket el lehet forgatni és eleresztik a lapot. Mondom, kiszedni könnyű, betenni már valamivel körülményesebb. A "pöckökön" kívül csak egy kicsi kábel csatlakozik a lapon található tűkre, amikből az áramot kapja a ventilátor része és a hőfok szabályzás is részben azon keresztül valósul meg, vagyis a fordulatszám növelés, vagy csökkentés.

2012. jún. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Hazardteam ***** válasza:

Ilyesmit képzelj el kb.


www_youtube_com/watch?v=9VSDkB-3st4


remélem megjeleníti, vagyis engedi ezt a linket a gyakorikérdések. A címben csak a pontokat cseréltem ki alsóvonásra, ha visszateszed és úgy másolod be a böngésző címsorába, működni fog)

2012. jún. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Hazardteam nagyon preciz valaszokat adott...

Milyen processzorod van?

Attol fuggetlen, nezd at a tobbi alkatreszt is...ha mar a proci hutese le lesz cserelve/vagy javitva.

Ha nagyon jo minosegut akarsz es halkat akkor 5 es 10 kozott mar evekig tartokat kapsz.

De a fentebb amlitett Arctic nem rossz...es 2-3 ezertol indulnak mar a hutoi....procikra.

2012. jún. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!