Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom a felhasználói...

Hogy tudom a felhasználói fiókom nevév megváltoztatni (windows 7)?

Figyelt kérdés

A a felhasználói fiókom neve (vagyis nem biztos hogy így kell mondani) most az hogy Ádám. Ezt akarom átváltoztatni Adam-ra. A vezérlőpultban találtam egy olyat hogy "A fiókhoz tartozó név módosítása". Itt átírtam Adam-ra, de ami fontos lenne a Sajátgépbe (c/users/Ádám) még mindig Ádám maradt. Itt a mappát nem tudom átírni mert írásvédett. Nagyon fontos lenne, olyanra átváltoztatni, amiben nincs ékezetes betű.

Ha tudtok kérlek segítsetek, köszönöm!



2012. jún. 25. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az nem ilyen egyszerű, hiszen abban a mappában sok program tárol adatokat és ha átírják az elérési utat, akkor egyik sem fogja a dolgait megtalálni és nem fognak működni. Szerintem a felhasználói fiók nevének megváltoztatása annyi, amit takar. A fiók neve megváltozik, de a mappanevek nem. Csak újratelepítéssel... szerintem...
2012. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha jól tévedek akkor csak a regisztriben lehet átirni (de nagyon sok heylen kell átirni).


Szerintem egyszerűbb egy új fiókot késziteni (Adam néven, előtte a régit javitsd vissza ékezetesre).


Majd Jelentkezz ki a régi fiókból, és jelentkezz be az uj fiókbam, szabd testre (asztal, programok, stb, A programok beállitásokat megtalálod az "Ádám" fiókban onnan át tudom másolgatni)


Ha Minden kész, azután törölheted "Ádam" felhasználót és a fájljait is. De maradhat is.


Sok sikert.

Üdv.

2012. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És mi történik akkor, ha a Ádám mappában lévő "Dokumentumok" könyvtárat, egy az egyben áthelyezem egy másik meghajtóra, olyan könyvtárban ami nem ékezetes? Az én problémámat megoldaná, de attól félek hogy az lesz amit az első kommentárban írtatok, tehát nem találják meg a dolgokat a programok.

2012. jún. 25. 19:16
 4/12 anonim ***** válasza:
így van. Eleve a "C"-n keresné az összes progi, holott áthelyezted, de "ők" erről nem tudnak :))
2012. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi a gondod az ékezetes mappanévvel?
2012. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy programot nem tudok elindítani, kezdőképernyő bejön, tölt egy kicsit de utána kidob az asztalra. Mindenki azt írja hogy neki is ilyen volt de áthelyezték a dokumentumok könyvtárat, olyan helyre ahol nem ékezetes a mappa, és mindenkinek jó lett.
2012. jún. 25. 20:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Az nem attól van. Egy csomó ember használ ékezetes mappákat, ma már ez alap, hacsak nem túl régi az a játék. Ha nem ír ki hibaüzit, akkor nem az a gond, mert csak írná, hogy nem talál valamit vagy hiba az elérési útban... Szerintem nem ez a gond...
2012. jún. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Teljesen új játék (FIFA 12) de sok embernek volt ilyen gondja, és azt állították, hogy ezzel megjavult. Mivel nem ír ki semmi hibaüzenetet, nem tudok hol elindulni, hogy megtaláljam a problémát.
2012. jún. 25. 21:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Hibaüzenet nélkül nehéz. Ha újratennéd a gépet, valószínűleg menne, még akkor is ha ékezetes lenne az a mappa, de ennyit nem ér az egész... Lehet, hogy valamelyik driver nem jó neki vagy valamelyik hardver. Egy hibaüzenet nélküli hiba nem körülhatárolható... sajnos...
2012. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 egoszmotyike válasza:
100%
Start menüben a kereséshez írd be hogy "netplwiz" enterezd le és a bejövő ablaknál kijelölöd a módosítani kívánt felhasználót rákattintasz a tulajdonságok gombra és utána máris módosíthatod azt a nevet is ami után a mappákat nevezi el a Windows. Elvileg mindent átnevez!
2013. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!