Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopom iszonyatosan...

A laptopom iszonyatosan melegszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Alapjáraton, mint most is, Power saver módban oké. Most pl. 60 fok-os a proci, és 54 fokos az alaplap. De amint átrakom Kiegyensúlyozott (balanced) módba, és játszani kezdek, felpörög. És amikor kiléptem a játékból, megnézem, és 99 fokot ír a procira, ami még több is lehet, mert asszem nem tud háromjegyű számot kijelezni a SysTray-en. Az alaplap pedig 80 fokos. Mit tegyek? Nincs pénzem külső hűtőre. A gépen Vista Ultimate fut. Ha visszaraknám az XP-t, szerintetek megszűnne ez a probléma? Nagyon fontos nekem ez a gép, nem tudom, mit csinálnék, ha valami baja lenne. :S
2009. júl. 30. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a Vista okozza, de ha fontos akkor jobban járnál ha kívülről hútenéd valamivel.
2009. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne ha fognál egy flakon sűrített levegőt (média markt-ban is akár lehet kapni), és kifújnád belőle a mocskot... oké, hogy meleg van és notebook, de a 99 fok az már sok. Az enyém felmegye 70-72-re, de ott full hűtéssel megáll, AMD-nek meg az teljesen jó.
2009. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: felraktam Vista mellé az XP-t, gondoltam megnézem ez alatt is. Nos. Elkezdtem játszani, és mértem. A SensorsView, a második szenzort mérésre beállítva, maximum 97 fokot mért. Ha az első szenzort állítom be, akkor viszont 15 fokkal kevesebb. Nem értem mi a különbség a két szenzor között.

__________

Másodiknak: köszönöm neked is a választ! Az a baj, hogy nem merem szétszedni a gépet. Félek, hogy vmit elcseszek, elvégre ez nem egy asztali gép. Az asztali PC-met sűrűn javítgattam anno, de ezt nem merem. Nem tudom milyen lehet belül, félek, hogy vmit elrontok.

2009. júl. 31. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg az nem lehetséges, hogy a laptopod alján lévő szellőzőket letakarod pl azzal, hogy az ágyban netezel/jászol így a gép nem a kis talpain áll, hanem a szellőzőkön, amiket eldugaszol a takró?
2009. aug. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Ne félj szétszedni a notebookot. Lecsavarozod a cuccokat, kinyitod, nem nyúlsz semmihez (garivesztéssel járó dolgokat nem teszünk alapból), viszont látod hogy koszos-e a cucc.


2. Nem kell kinyitni a sűrített levegőzéshez! Befújsz ott, ahol ő szellőzik, és nagyszerűen jön ki a mocsok.

2009. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Um

"2. Nem kell kinyitni a sűrített levegőzéshez! Befújsz ott, ahol ő szellőzik, és nagyszerűen jön ki a mocsok."

De ha a venti szellőzőjén befújok, akkor nem fog még jobban bemenni a kosz? Hisz akkor hol jön ki?

2009. aug. 20. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!