Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Monitorra rögzíthető "vibrálás...

Monitorra rögzíthető "vibrálást csökkentő" - mi a neve?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen nagyon régi monitorokon dolgozunk, a szemem kifolyik tőlük. Szemüveget nem szeretnék, mert az kényelmetlen, és elég drága is, a használt meg azért....... szóval csak ha minden kötél szakad. A kérdésem az lenne, hogy meg tudja-e nekem mondani valaki, hogy mi a neve annak a védő "akárminek", ami ugyanezt a célt szolgálja (mint a szemüveg), csak a monitorra lehet gumizni, és csökkenti a vibrálást, kevésbé fárasztja a szemet? Sokféleképpen próbáltam már google-ben rákeresni, de nem találtam sehogy, ezért kellene a neve. Köszönöm előre is!

2012. szept. 17. 08:23
 1/3 2xSü ***** válasza:
Monitorszűrő? De gyanítom, hogy amiről te beszélsz, az nem létezik. Léteznek szűrők, amelyek csökkentik a tükröződést, ezáltal kímélik a szemet. Illetve olyan szűrők, amelyek elnyelik a CRT monitor által keltett poráramlást, ezzel védve a szemet. De a vibrálást nem csökkenti egyik sem.
2012. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megnézném, hogy hány Hz-en megy a monitor, mert 50Hz, az nem kóser. Minél magasabbat kell beállítani (75Hz, 80Hz stb.), amit még a videokártya és a monitor is támogat, és nem fog vibrálni. Ha az nem megy, akkor a szűrő azt úgysem fogja megoldani, mert az inkább a katódsugárcső sugárzása ellen van, lcd-nél meg ilyenről szóba sem jöhet.

Asztalon jobbegér-tulajdonságok-beállítások-speciális-monitor (vagy vhol arrafelé).

Esetleg a vga kábelt is megmozgathatnád, hátha az miatt vibrál, mert nálam az lcd monitorral csinált ilyet.

2012. szept. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindkettőtöknek! Valószínűleg az én megfogalmazásom nem szakszerű (azért is raktam idézőjelbe), nem vibrál a monitor, csak nagyon fárasztja a szemem, nap végére szétrobban tőle a fejem. (kollégáktól és ügyfelektől hallottam néha így, hogy "nagyon vibrál ez a monitor", ők meg olyan magabiztosan mondták, hogy én is így használtam)

A monitorszűrő az amire gondolok, mert így már voltak találatok. A Hz beállítást megnéztem, 85-ön van.

Köszi még egyszer, így már könnyebb lesz szerezni! :)

2012. szept. 17. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!