Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meglehet azt csinálni hogy...

Meglehet azt csinálni hogy nem formázom a gépem és úgy csinálok két partriciót? Mert egycsomó dolog van a gépen amit macerás lenne elmenteni vagy nem szeretném kitörölni!

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne. Léteznek ilyen célú programok (Pl. Partition Magic), de előfordulhat adatvesztés. Előtte nem árt töredezettség-mentesíteni.

Én egyszer próbáltam, nekem sikerült. Informatikus ismerősöm szerint én vagyok a szerencse fia...

2012. szept. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, csak elég sok ideig tarthat -attól függően, hogy mennyi adat van rajta-, mert azt mind át kell pakolásznia, hogy szabad terület legyen. Lehetőleg az eredeti partíciót vedd kisebbre, és utána hozz létre a másikat!

Először az eredeti partíciót (logikusan) nem tudod kisebbre venni, mint a foglalt hely rajta, és ha annál kisebbre akarnád, vagy kevesebb az üres hely, mint a tervezett új partíció mérete, akkor 2, vagy több lépésben kell megcsinálnod a dolgot!

A paragon partition manager erre való, én legalábbis azzal szoktam csinálni.

2012. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy ez szerencse kérdése lenne, mert többször csináltam már ilyet (mindig utólag derül ki, hogy kicsi a "c:", de persze nem nálam :-), és semmi gond sem volt vele, csak tudomásul kell venni, hogy addig nem lehet használni a gépet, amíg ki nem írja, hogy finish (legyen az akár 2 óra hossza is). Ha amúgy rendben van a gép, akkor nem kétséges a kimenetele.
2012. szept. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!