Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy ilyen teljesítményű gépen...

Egy ilyen teljesítményű gépen érdemes elkezdeni videókat és képeket szerkeszteni?

Figyelt kérdés

processzor: 2800-as (Celeron)

videó kártya: AtiRadeon x1300

ram: 1,5 Gb

winchester: 80 Gb


Szóval ilyen teljesítmény mellett mennyire futna pl. az Adobe After Effects, Sony Vegas esetleg a PhotoShop? Mennyire terhelné le, ill. ez mennyire hátráltatna? Érdemes egyáltalán így foglalkozni vele vagy csak nyűglődés lenne? Teljesen kezdő lennék (18 éves vagyok). Sajnos új gépre nincs keret.

Esetleg vannak "hasonló" kaliberű programok kisebb gépigénnyel (pl. PhotoShop helyett Gimp)?



2012. okt. 13. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A Gimpről tudok nyilatkozni, az kényelmesen futna ezen a gépen.
2012. okt. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 algopirin ***** válasza:

Photoshop is elmegy CS3 tol nem árt hardwares gyorsítás amit ki is tud használni, de kezdő szinten tök fölösleges CS4-5-6, de profi szinten is el lehet simán boldogulni még 5.5 photoshop-al ami meg már nem egy mai darab.

Photoshopbol én a helyedben max "mezei" CS-t raknék vagy ha azt már macerás szerezni CS2 esetleg 3 attól nagyobb nem igen kell úgy se fogod tudni kihasználni.


Video editálás már neccesebb valoszinüleg már a fizikai tárterülettel is gondok lennének, meg lehet egy rendereléshez elmehetnél ebédelni mire megcsinálná, de ha ilyen van ezzel kell beérni.

2012. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem igen menne minden amit felsoroltál
2012. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!