Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csak a sokadik próbálkoz...

Miért csak a sokadik próbálkozás után kapcsol be a számítógépem?

Figyelt kérdés

A napokban jelentkezett a probléma. Megnyomom a 'bekapcs.' gombot, a gép elkezd búgni (csak a szokásos módon) 1-2 másodpercig tölt, és kikapcsol. Ezt eljátszom vele 3x, aztán már a 'bekapcs.' gombra sem reagál semmit. Elosztóra van dugva, így mikor már nem reagál a gombra, kikapcsolom az áramot, várok, és visszakapcsolom az áramot. Erre általában úgy reagál, hogy újra elkezd búgni, most egy kicsit tovább, kb. 2-3 másodpercig, utána újra leáll. Ezzel az áram kapcsolgatással nem szórakozok sokáig, mivel a wifi, a telefon és a nyomtató is ebbe ez elosztóba van csatlakoztatva. Ezután (ezt csak ma csináltam meg) áram alatt hagytam, és elkezdtem nyomogatni a 'bekapcs.' gombot. Persze semmi reakció, de fél percre rá elkezdett önmagától bekapcsolni. Megint félbehagyta, ezután még párszor megnyomtam a gombot, és végre bekapcsolt.

Miért csinálja ezt?


Előre is köszi a válaszokat, és ha valami fontosat kihagytam volna, akkor kérdezzetek rá :)



2013. febr. 18. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor volt az a gép utoljára takarítva?

havonta minimum érdemes belenézni a gépházba.

2013. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lajos54 ***** válasza:

Amúgy nagy eséllyel táp-hiba. Ezek az újabb fajta (ún. impulzus-üzemű) tápegységek néha hajlamosak hasonlóra. Tulajdonképpen valamiért nem bír elindulni a táp...

Próbáld meg, hogy megnyomod a bekapcsoló gombot, és ha megint csinálja, búg, próbálkozik, majd látszólag kikapcsol, ne bántsd egy-két percig. Van rá esély, hogy egyszercsak elindul. Az enyém is csinálta, de aztán az amúgy is szükséges tápcsere megoldotta a gondot.

2013. febr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lajos54 ***** válasza:
Ja, és a gép kikapcsolása után nem árt az elosztót is kikapcsolni, vagy ha van hátul a tápnak főkapcsolója, akkor azt. Enélkül ún. készenléti üzemben van a táp, valamit fogyaszt is.
2013. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom.
2013. febr. 18. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!