Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy lejátssza a...

Mit tegyek hogy lejátssza a DVD lejátszóm egy otthon kiírt videómat?

Figyelt kérdés
Egy biztos hogy nem a tömörítéssel van a gond (lejátssz a DivX-et és az XviD-et is) mert a videó megy egy ideig majd kb. az 52. percnél lállítja a videót a lejátszó és nem lehet tovább nézni. Légyszi segítsetek már napok óta próbálkozom!
2008. jún. 7. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyet nekem is csinál néha játékosom. Az én megoldásom:

1. Letöltöd és felteszed a VirtualDub-ot. (Ha nem ismered, akkor innen: [link]

Egy szál .zip az egész, még telepíteni sem kell, csak kicsomagolni.

2. Elindítod a VirtualDub.exe file-lal. Nyomsz egy Ctrl+O-t.

3. Betöltöd a videót.

4. Fent, a Video menüben kiválasztod a "Direct stream copy" pontot.

5. Ezután File menü -> Save as AVI...

Megadod az új fájl nevét (ne legyen ugyanaz, mint az eredetinek, én egy aláhúzást szoktam tenni)

6. Save gombra kattintasz. Kb 1-2 perc alatt átszalad a videón (nagyságtól függően), és tök jó lesz. Ez nekem mindig ki szokta szűrni a kódolási hibákat, amivel a lejátszó nem boldogul.

2008. jún. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
na várj...jól mondja az első válaszoló ^^ de milyen formátumú a videó? lehet hogy nem támogatja a DVD lejátszó...én is szívok a .mkv fájlkiterjesztésekkel ^^ XD
2008. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha AVI akkor nem vágom :/
2008. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már sikerült megoldanom. Az volt a gond hogy 1Gb-nál vagy 1,3GB-nál nagyobb fájlokat nem támogat a DVD-lejátszóm és ott levágta. De találtam egy hasznos programot ami rendes DVD formátumba (VOB, BUP, IFO) kódolja a videót 999,98MB-os darabokra szedve az egészet, mint a rendes bolti DVD filmeknél.
2008. jún. 13. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódott. ;)
2008. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!