Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért jó, hogy sok MAGYAR...

Miért jó, hogy sok MAGYAR ember angolul használja a telefonját?

Figyelt kérdés
Főleg iphone-okon láttam, hogy a tulajdonosa angolul használja, de biztos más platformon is előfordul. Most ez a menő vagy miért? Mert szerintem egyáltalán nem az sőt inkább örülni kellene, hogy van rajta magyar nyelv és nem önként elállítani. Érdekelnek az ésszerű magyarázatok....

2013. ápr. 10. 18:52
1 2
 1/20 anonim válasza:
40%
Én pl. nyelvgyakorlás miatt állítottam be az angol nyelvet. Mivel a telefont naponta használom, csak elcsenhetek belőle néhány olyan kifejezést, aminek a hasznát veszem.
2013. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
én azért használom angolul mert sokkal könnyebb rajta úgy ki igazodni :D
2013. ápr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
40%
azért, mert a fele teló alapból angolul van, rengeteg program csak angol nyelven elérhető. és angolul nem zavaró.
2013. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Multigod97 ***** válasza:
71%
Tanulás (mindig van egy két szó, ami új lehet). És mégha az iOS nagyon igényesen van lefordítva (nincs olyan, mint androidon, hogy ha túl hosszu a magyar szó, akkor két részre szedi), még akkor is vannak értelmetlen szavak, kifejezések. A Technika nyelve az angol.
2013. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
40%
Nyelvtanulás..
2013. ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
Én kifejezetten utálom a szar magyar fordításokat. Meg több menüpont is szarul jelenik meg magyarul.
2013. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%
Az első iPhone óta iPhoneozok, és azon csak angol nyelv volt. Úgy szoktam meg és úgy ragadt. Próbáltam már hogy na akkor legyen magyar de nem igazán jött be a dolog, egy két nap múlva vissza állítottam.
2013. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Valaki írta, hogy a technika nyelve az angol. Kit érdekel? Ha német kocsiba ülsz akkor németül beszélsz benne vagy mi? A fényképeződet meg japánra állítod, mert a japcsik gyártják. Ez hülyeség. Az hogy az ios rosszul van fordítva az meg nem igaz szerintem.

Egy angol se fog kínaiul beszélni, ha kínai cipő van a lábán. :P

2013. ápr. 10. 20:54
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem érted. Azért használják angolul, mert nekik úgy kényelmesebb. Hogy jön a kérdéshez a beszélt nyelv? A fényképezős példa egészen jó, annyi a gond, hogy egy okostelefon kb. százszor annyi szöveges tartalommal rendelkezik, mint egy fényképezőgép ill. az angol nyelv közelebb is áll az európai emberhez, mint a japán. A cipős példa szintén semmilyen módon nem tartozik ide.

Ja, és hogy én is tegyek valamit az eredeti kérdéshez: Azért is használják angolul, mert előfordulhat, hogy nem gyári szoftver (ami lehet okosabb, jobb, szebb, mint az eredeti) van rajta. Frissítés után néha csak angol nyelv elérhető.

G.

2013. ápr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

G. utolsó két mondata például esetemben igaz, a régi telómmal(HTC Legend) pont így voltam.

Azt meg nem értem kérdező téged miért is zavar az egész, nekik/nekünk így jobb, neked nem, te használd akkor magyarul.

2013. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!