Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ssiasztok. Van egy problémám....

Karesz123 kérdése:

Ssiasztok. Van egy problémám. A számítógépemen jelenleg van 2 operációs rendszer és 2 hard disk (wincseszter) is. Kiszeretném törölni a xp-t (ez a régi op. Rendszerem). A C-ből már szinte mindent fajlat kitöröltem. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Az egyik windows xp a 1. hard disk (C), ez a elsődleges lemez. A másik pedig windows7 a 2. hard disken (E). Kiszeretném törölni a xp-t (ez a régi op. Rendszerem). A C-ből már szinte mindent fajlat kitöröltem.

Visszont amikor bekaocsolom a pc-t akkor mégis választási lehetőseget ad.


2013. jún. 2. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a bootfájlok a "D"-n vannak. Elindítod a WIN7-et, majd keresőmezőbe "msconfig" + ENTER. A "rendszerindítás" fülön kiveszed az XP sorát és kész...
2013. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia.Köszi a választ ami részben jó volt.(elírtam a kérdést)

Szóval a pc-n 3 op. van(1 xp,1 7,és 1 7).2 hard disk,az egyiknek van kettő particioja(C,D).Tehat C-n 1 xp,D-n 1 7-es és E-n 1 7-es.A valaszoddal a D-ről eltunt a 7-es.

Az xp fajlat szinte az összeset kitiroltem,mar nem is mukodik a pc-n az xp.Ennek ellenera a bekapcsolásnál kiírja:

Early version of Windows -- ez a xp,mar nem tolti be

Windows 7

Hogy tunam eltüntetni az xp-? Az karnám,hogy az inditasnal ne legyen valasztasi lehetoseg rogton a 7-est inditja al.

Windows 7

2013. jún. 2. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:
a chip magazin mostani száma (május) pont erről ír a kb 2-3. oldalon
2014. máj. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vilany szerelo ***** válasza:

esetleg ,ha:

megtudod melyik disken van a win 7 (vagy felteszed,egy vinyora amin csak az az egy OP vendszer van) belemesz a biosba (altyalaban a delete gombal tudsz bejutni) ,amikor a geped indul be es tolti be a cuccokat pl.: winchester,es ram meg stb..amikor bent vagy a biosban valasszad ki csak azt az egy vinyot amin van a win 7,de azon a vinyon mint ahogy emlitettem csak egy win legyen az epdigh a 7-es legyem

2014. dec. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!