Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az lenne a problémám hogy...

Az lenne a problémám hogy volt egyszer itthon egy egy másodperces áramszünet és azóta nem tudok rácsatlakozni a wifinkre csak kábellel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt írja: A hálózat ezen számítógépen mentett beállításai nem felelnek meg a hálózat követelményeinek. Azt mondták hogy rakjam újra a gépet és elég csak a c meghajtót újrarakni de az eredeti cd-met kölcsön adtam valakinek aki júliusban tudja vissza szolgáltatni de az eredeti cd kulcs megvan. Ha leszedek egy windows7 32 bites telepítőt akkor avval a kulcsal tudom aktiválni ? És hogyan tudom csak a c meghajtót újra rakni illetve hogy tudom újra rakni a gépet ? eddig csak Bios-ból raktam újra. Van valami más lehetőség arra hogy tudjam használni a wifit ? Bocsánat a hosszú regényért és előre is köszönöm a normális válaszokat!

2013. jún. 14. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Aki mondta hogy emiatt újra kell rakni az jó nagy hülye lehetett:D Próbáltad már kihúzni a modement és a routert? Utána várni 1-2 percet és vissza dugni.
2013. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen próbáltam és a rendszer visszaállítás sem jó mert már régen volt és nem tudok olyan időpontot beállítani ami 2 hétnél később volt.
2013. jún. 14. 15:31
 3/5 Lajos54 ***** válasza:

Áramszünet, főleg ha utána gyorsan jön vissza az áram, okozhat ugyan hibát a gépben is, de jóval nagyobb erre az esély a wifi routernél.

Először próbáld ki, hogy a routert kihagyva (közvetlenül csatlakoztatva a számítógépet arra a vezetékre, ami eddig a routerba ment), van-e netkapcsolat. Ha így minden o.k., akkor léphetsz tovább.

Mint írták előttem, próbáld kikapcsolni (áramtalanítani) a routert, majd pár percet várjál. Utána kapcsold be újra, és szintén várjál egy-két percet (idő kell hozzá, míg "feláll"). Ezután próbálj csatlakozni.

Ha ez nem segít, lépjél be a router beállításaiba úgy, hogy vezetékkel csatlakozol hozzá. A böngésző címsorába beírod azt az IP címet, ami rendszerint fel van tüntetve a router alján. Ez általában így néz ki: "192.168.1.1", vagy hasonló (routertől függ), természetesen az idézőjelek nélkül. Az utolsó számjegy után nincsen pont!!! Ha sikerült csatlakozni, nézd meg, nem állítódtak-e el a beállításai. Esetleg egy hardver-reset, aztán újra beállítás. Ha nem vagy jártas ezekben a dolgokban, keress rá a Google-ben a routered típusának beállításaira. Egy gyakori itt van: [link]

Ha ezek után sem működik, kérjél meg egy hozzáértőt, de még előtte, mielőtt nekikezdenél feleslegesen a gép újratelepítésének.

2013. jún. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké de az van hogy csak az én gépem nem tud csatlakozni a wifi re a többivel feltudunk csatlakozni rá.
2013. jún. 14. 16:50
 5/5 A kérdező kommentje:
és ha a routert kihagyom akkor nincs net csak ha a routerből jön a kábel.
2013. jún. 14. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!