Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu Linux bejentkezési...

Ubuntu Linux bejentkezési probléma!? Segítség!

Figyelt kérdés

A gépemen Ubuntu 12.10 (quantal) linux van.

Egyik nap arra fogad hogy nem enged bejelentkeznem.

1.A telepítéssel már vagy fél éve megvagyok.(ez nem lehet probléma)-ott megadtam a jelszót tudom,ez működött is a mai napig.2.mikor a gépet bekapcsolom akkor bejön hogy adja meg a jelszót megadom 4-5 mp. és visszadob hogy ujra irjam be és ez szépen így megy. Vendégfiók üzemel,de minden fontos jelszavam meg egyebek a masik profilba van és nem szeretném ujrainstallálással letörölni,valahogy menteni akarom! esetleg Live CD vel mászkáljak a merevlemezen?

vagy komplett ujrarakás?és minden adatnak bye bye



2013. jún. 30. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ubuntu nálam is csinált ilyet, de nálam, kb 5újraindítás után.

Nekem egy dolog segített, váltottam Debian 7.0- ra :D

2013. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a /home külön partíción van, akkor minden gond nélkül újra tudod úgy telepíteni, hogy az ÖSSZES adatod megmarad. Mindössze a particionálásnál kell a már meglévő /home csatolási pontját /home-ra állítani, a formázást levenni róla és kész. A / partíciót értelem szerűen elő kell készíteni mint rendes telepítésnél.
2013. júl. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Előző:

A telepített szoftverekkel is meg lehet ezt csinálni, az melyik mappa tartalma?

2013. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lépj a saját könyvtáradba Nautilusban, majd nyomj ctrl+h -t és látni fogod a rejtet config filokat is. Eléggé összevisszaságnak tűnhet elsőre, de meglehet találni az összes programét.
2013. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként, amit először írtam az vonatkozik a beállításokra is, tehát ha nem formázod a /home-ot, akkor az összes program a már meglévő beállításokkal fog futni, itt nincs regisztry mint Winben.
2013. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Áhá értem, köszönöm. Akkor annak csinálok egy új partíciót továbbiakban :D
2013. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat! valamire bogarászgatom a saját mappát és mentegetek meg stb.
2013. júl. 1. 12:05
 8/12 A kérdező kommentje:
ment a zöld pacsi mindenkinek :D
2013. júl. 1. 12:06
 9/12 kovpet ***** válasza:

Ez nem Windows, nem kell újra installálni minden apróság miatt. :) Itt az alkalom, hogy kicsit mélyebben is foglalkozz a Linuxszal.

A live cd-s megoldás is játszik, de (nem ismerem az Ubuntut) más runlevelen indítva vagy /bin/bash inittel is lehetne operálni.


Gugli első találat:

[link]

2013. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nem a jelszót felejtettem el a jelszót igen is tudom.

bejelentkezésnél megadom a jó jelszót és 4-5 mp után visszadob hogy ujra irjam be a jelszot és ez így megy a végtelenbe. XD

probaltam rossz jelszót is beírni azt meg nem fogadta el.

most live CD-n vagyok és telepítgetek :D

2013. júl. 1. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!